Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej

Czwartek, 10 sierpnia 2017 r. godz. 22:31

1/16 finału Pucharu Polski: Jagiellonia, Lech i Lechia za burtą!

Mishka, źródło: Legionisci.com

Zakończyły się wszystkie spotkania 1/16 finału Pucharu Polski. We wtorek Legia Warszawa wygrała z Wisłą Puławy i w kolejnej rundzie zmierzy się z Ruchem Zdzieszowice. W środę z rozgrywkami pożegnały się trzy czołowe drużyny poprzedniego sezonu. Lech poległ w Szczecinie, Lechia w Bytowie, a Jagiellonia w Lubinie. W czwartek Zagłębie Sosnowiec przegrało z Koroną, a Arka pokonała Śląsk 4-2.

1/16 finału:

Siarka Tarnobrzeg 1-4 pd. Termalica Nieciecza
Ruch Zdzieszowice 2-1 Górnik Łęczna
Wisła Puławy 1-4 Legia Warszawa
Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-3 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stal Mielec 0-2 Piast Gliwice
Ruch Chorzów 1-3 Chrobry Głogów
Wisła Kraków 2-1 Wisła Płock
Sokół Ostróda 1-3 Górnik Zabrze
Miedź Legnica 1-2 Sandecja Nowy Sącz
GKS Bełchatów 0-3 Chojniczanka Chojnice
Bytovia Bytów 1-0 Lechia Gdańsk
GKS Tychy 1-1 k. 1-4 Cracovia
Pogoń Szczecin 3-0 Lech Poznań
Zagłębie Lubin 2-1 Jagiellonia Białystok
Zagłębie Sosnowiec 1-2 pd. Korona Kielce
Arka Gdynia 4-2 Śląsk Wrocław

Terminarz i wyniki Pucharu Polski

Zestaw par 1/8 finału Pucharu Polski
Ruch Zdzieszowice - Legia Warszawa
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia
Chojniczanka Chojnice - Termalica Nieciecza
Chrobry Głogów - Piast Gliwice
Korona Kielce - Wisła Kraków
Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz
Bytovia Bytów - Pogoń Szczecin
Cracovia - Zagłębie Lubin

Jeżeli legioniści wyeliminują Ruch Zdzieszowice, to w ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcą meczu Bytovia Bytów - Pogoń Szczecin.



Komentarze: (59)

rado, 08.08.2017 09:11:21 - *.centertel.pl

Przeczuwam kolejny agrowpier..l

do rado, 08.08.2017 09:19:39 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Też się obawiam o ten ciężki mecz

d2b90, 08.08.2017 09:21:34 - *.centertel.pl

Taka tam seksturystyka. Przyjezdzamy dajemy i wracamy.

lol, 08.08.2017 09:27:53 - *.dynamic.chello.pl

jak to mówi ich super reklama: Zawsze mocniej w dupę... :/

L, 08.08.2017 09:29:08 - *.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jeśli przetrwamy pierwsze 15-20 minut bez straty gola, to może jakoś się uda...

123, 08.08.2017 09:32:51 - *.dynamic.chello.pl

Z tego co mówi JM to Legia nie ma czasu trenować (mecze co trzy dni) Więc Legionisci nie trenują od pięciu lat. To nie ma co narzekać bo i tak wyniki są super (MP PP LE LM) jak na mecze bez trenowania.

True , 08.08.2017 09:37:41 - *.play-internet.pl

Wygramy 4-0

tak, 08.08.2017 09:50:52 - *.dynamic.gprs.plus.pl

wisła wygrywa 2:1 i magiera leci ze stołka razem z filcowymi pachołkami z konwiktorskiej

m4pierwszy, 08.08.2017 09:55:44 - *.242.atman.pl

Mówiłem miesiąc temu, powtórzę i dziś: tylko PP może dać nam spokój i LE w tym sezonie, w przeciwnym razie będziemy drżeć do ostatniej kolejki. Mistrza w tym roku nie będzie.

Rado, 08.08.2017 10:02:06 - *.222

Zagra najmocniejszy skład i wygramy 3-0. W końcu to ostatnia szansa na jakiekolwiek trofeum...

ZB, 08.08.2017 10:08:28 - *.dynamic.chello.pl

Trzeba grać na 101% bo jeszcze się okaże że dla nas to najprostsza furtka do gry w europejskich pucharach xD

Kipkorir, 08.08.2017 11:44:18 - *.dynamic.chello.pl

Dokładnie jak piszecie - ostatnia szansa na puchary 2018/2019 i może ona już dziś zostać zaprzepaszczona. Niemniej jedno jest pewne - zagra Kopczyński!

PalkaBimbalka, 08.08.2017 11:57:22 - *.itsa.net.pl

a ja się pytam, co z Niezgodą? Ostatnio nawet w zestawieniu kontuzjowanych zawodników go nie było...?

bolo, 08.08.2017 12:55:38 - *.ssp.dialog.net.pl

Jeśli chodzi o puchary to J.Magiera jest specem od ich zdobywania.Będzie dobrze-odpadamy i cyt."zamykamy ten etap i bierzemy się do pracy".Skąd ja to znam?

J23, 08.08.2017 14:31:30 - *.play-internet.pl

Na karne ale wygramy,

LW, 08.08.2017 16:27:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sokol O. 0 - 4 Gornik Z. !

Gizmo, 09.08.2017 21:58:25 - *.dynamic.chello.pl

Brawo Portowcy

Legionista, 09.08.2017 22:06:09 - *.226

Do wszystkich którzy chcieli zatrudnić Probierza lub Bjelice w Legii.... Bjelica - osoba która Amice trenuje 11 miesięcy... Jedyny sukces: 3 miejsce w Lidze.... Reszta to dramat: Przegrany MP, 2 razy przegrali PP, przegrana LE - mieli szanse i powinni awansować.... No po prostu trener z doświadczeniem.... Dla Legii jest ważne żeby pozostał w Amice bo Lech nie wygra niczego.... Teraz czas na przegrany MP.... Możecie mnie hejtować, ale ten "Doświadczony" trener jest słabszy niż ten "Nie doświadczony" trener Magiera... Probierz - nic wielkiego nie osiągnął, ale dobry trener... Jedynie w Jadze miał jakieś sukcesy... Wisła, Lechia i teraz Cracovia nic wielkiego nie osiągnął.... I znowu Magic jest lepszy..... Jak ci trenerzy coś osiągnął to napiszcie... Bo poziomem trenowania jest gorszy od Magica... Niby zespół źle jest przygotowany... Jakoś Rzeźnik mówił że jest dobrze przygotowany... A gdzie był na zgrupowaniu....... Tego co Magic osiągnął to zapewniam nikt nie osiągnie...

Zajmon Szczecin , 09.08.2017 22:44:02 - *.147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Legionista
Z trenerów ekstraklasy co nadawali by się do Legii to został tylko Ojrzynski i Bartoszek. Urban i Skorża w Legii juz byli a Fornalik i Próbierz się nie nadają.
Mamy łatwa drogę do półfinału. Ćwierć final z Pogonią zamiast Lechią bądź Amica

Krzeszczu, 09.08.2017 22:47:41 - *.cust.bredband2.com

A dla mnie jest oczywiste ze jaga, lach i lechia, wypadajac z europy, po prostu olala PP i podobnie jak Man U pare lat temu teraz stawiaja wszystko na jedna szale aby zdobyc Mistrza.
Teraz zostala im tylko liga i na tym beda sie koncentrowac.
Wiec ja osobiscie bym sie nie nasmiewal ze te ekipy odpadly z PP.
Ale sa tacy ktorzy widza to jako kleske tych trenerow, a o dziwo to ci sami co spiewaja Halleluja Tragickowi...

K(L)ik, 09.08.2017 23:10:17 - *.dynamic.chello.pl

Brawo Bracia!!! Anika za burtą

corvis, 09.08.2017 23:11:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl

och jaki płacz.... panowie prezesi proponuję zalogować się do życia.... Ten trener to nasz człowiek SZACUNEK się na leży. Proponuję skupić się na osobie zewlakowa która odpowiada za transfery dyrektor sportowy musi odejść

Arek, 09.08.2017 23:22:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To łachy teraz się będą napinać w lidze, bo nic innego już im nie zostało. Le w dupę, pp też. Ciekawe, czy Bjelica zadowolony:) - Brawo Portowcy!!!

Do Zajmon Szczecin, 09.08.2017 23:55:30 - *.centertel.pl

Zajmij się Zajmon zajęciami swojej zajeistej Pogoni zaistnej Szczecin zaiste hej.

A od nas i Magiery - won!
My sobie damy radę. Zaiste!

Zlb , 10.08.2017 00:14:27 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Pajace nie czas wyjść z domu na mecz a nie tylko płakać jak stare baby!!! Zza monitora łatwo się krytykuje, i ciśnie z tak ważnymi ludźmi dla Legii jak Pan Jacek Magiera!!! Won psy!!!

Cult⚽️Legia, 10.08.2017 00:26:01 - *.223

⚽️Bravo⚽️Portowcy⚽️

Legionista, 10.08.2017 00:28:51 - *.226

@Zajmon Szczeci, Ojrzyński jest trenerem dla słabszych drużyn, a nie na Legie... To że wygrał superpuchar i pucha to nie oznacza że jest lepszy od Magica... Bartoszek też nie jest trenerem na poziomie.... Trenował tylko korone... Jednak wolę Legionistę w roli trenera..

do palka bimbalka, 10.08.2017 01:21:05 - *.grojec.vectranet.pl

odswiez strone poczytaj sobie i dalej palką w bimbalke Deblu

yannek, 10.08.2017 02:05:06 - *.warszawa.vectranet.pl

A nasza ćwiartka drabinki PP była podobno najtrudniejsza :P

Uwaga! ZAWSZE zdobywaliśmy puchar, jeśli na naszej drodze była Pogoń.

Jacek, 10.08.2017 06:03:49 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A ja sie ciesze, ze amika zaliczyla kolejny w.....rdol. To przez te swoją napinke. Niech dalej sie napinają to napewno zdobedą mistrza. Tylko silna kadra pomoze Legii zdobywac laury.

Tadziro, 10.08.2017 06:22:08 - *.114

@Krzeszczu raczej nic nie odpuścili.

Lech został wzorowo rozpracowany przez Skorżę, w Jagielonii w końcu widać rękę nowego trenera, dlatego też zaczyna gubić punkty w lidze, a w Lechii gra po prostu za dużo zmanierowanych gwiazdeczek.
Do tego Lechia przecież nie dostała się do LE, a ambicję taką mają więc PP nie odpuściliby tak łatwo.
A mówienie że dzięki temu mają teraz mniej napięty kalendarz jest trochę mało sensowne bo jeśli chce się grać w finale PP to do rozegrania zostało jeszcze jakieś PIĘĆ MECZÓW w około 9 MIESIĘCY, więc o zapierdzielu nie ma tutaj mowy ;)

Dlatego dla mnie jest oczywiste że te drużyny nie odpuściły PP bo to byłoby bez sensu

Popieram też wypowiedzi wielu kolegów. To nie na legionistę Jacka Magierę powinniśmy teraz się wściekać tylko na polonistów bo to oni nie potrafią wesprzeć swoją pracą trenera.

Marcin , 10.08.2017 06:58:17 - *.adsl.inetia.pl

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że będzie dobrze
W końcu lechowi zatkało ryja

(L)odz, 10.08.2017 07:32:49 - *.toya.net.pl

Nie powiem ze to autostrada do finału na PGE ale zielone światło jest non stop.

Juri, 10.08.2017 07:40:41 - *.centertel.pl

Puchar w tym roku dla nas,pięknie się ułożyły wyniki.
Legia to My

keris, 10.08.2017 08:29:20 - *.150.ipv4.supernova.orange.pl

@krzeszczu: Taaa, bo przecież nasza liga jest tak niewyobrażalnie wymagająca, że trzeba poświęcać wszystko inne, każdy dodatkowy dzień odpoczynku jest na wagę złota!

Kibic emeryt, 10.08.2017 08:30:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To bardzo dobre wyniki . Zakładając czarny scenariusz że jednak w rundzie jesiennej nie odpalimy a straty na wiosnę będą nie do odrobienia to może być jedyna i najprostsza droga do gry w pucharach .Teraz najważniejsze aby dostać się do fazy grupowej Ligi Europy .Szczęście nam sprzyja może ten sezon nie jest jeszcze stracony .

Walo, 10.08.2017 08:36:15 - *.69.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Magiera nie jest zadnym legionista tylko kibicem Rakowa Czestochowa.

puchar jest Nasz, 10.08.2017 08:36:35 - *.nowydwormazowiecki.vectranet.pl

Przy takiej drabince i przy takich rywalach jacy pozostali w grze o Puchar Polski, nie wyobrażam sobie abyśmy w tym roku nie zdobyli Pucharu! Legia Warszawa Duma i Sława!

do Krzeszczu, 10.08.2017 08:46:55 - *.centertel.pl

Rozumiem że ty nie widzisz klęski tych trenerów i uznajesz ich wyniki w tym sezonie jako sukces? Odpadnięcie z LE (jaga, Lech) i odpadniecie z PP?
Czy uważasz tych trenerów za godnych następców Magiery? A może jeszcze Probierza do potencjalnych następców dopiszemy.

Bo przecież Magiera nie dorasta im do pięt, w zeszłym sezonie jedynie wyszedł z grupy LM, wygrał Mistrza mimo sporej straty. A w tym sezonie popełnia błąd pchając się do LE i wygrywa w PP, żeby nie mieć sił na walkę o mistrzostwo?

Czy dobrze rozumiem Twój tok myślenia?

Yrena, 10.08.2017 08:54:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ruch Z. wygrał z rozbitą Łęczną która ma problem z kadrą a wy boicie się ? Będzie łatwiej niż w Puławach.

Zajmon Szczecin , 10.08.2017 09:11:19 - *.147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jestem kibicem Legii od 1992 co mi nie przeszkadza mieszkać teraz w Szczecinie.

sawo, 10.08.2017 09:48:58 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Z tym parodysta u sterow to odpadniemy w cwiercfinale z pogonia albo w polfinale z gornikiem. Stanie sie to w przy pierwszej mozliwej okazji. Zapomnijcie o pucharze. Dodatkowo final albo z wisla krakow albo z zaglebiem lubin takze wybijcie sobie z glowy puchar.

Krzeszczu, 10.08.2017 09:55:09 - *.cust.bredband2.com

@ keris: powiedz to Magierze.

Kipkorir, 10.08.2017 10:31:53 - *.dynamic.chello.pl

Puchar Polski wcale nie taki pewny, jeśli będziemy w podstawie oglądać takie asy jak Moneta, Kopczyński czy Niezgoda.

Rado, 10.08.2017 11:29:27 - *.222

Czy w 1/4 jest już dwumecz?

Pragmatyk, 10.08.2017 11:57:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Panowie nie zauważyliście ze Krzeszczu to zmanierowany były kibic dziewczyn z Konfidenckiej? Pisze co mu mocz na język przyniesie...

bel, 10.08.2017 12:10:42 - *.starachowice.vectranet.pl

poczekajcie.... Lech? buahahahahhahahahahaha

Maciek, 10.08.2017 13:49:32 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

brawa dla Pogoni!

keris, 10.08.2017 13:50:50 - *.150.ipv4.supernova.orange.pl

@krzeszczu: A co ma Magiera do tego co napisałeś o Lechu,Lechii i Jagielloni? o_O

Krzeszczu, 10.08.2017 15:36:25 - *.cust.bredband2.com

@ keris: No to jeszcze raz, moze zrozumiesz.
"Taaa, bo przecież nasza liga jest tak niewyobrażalnie wymagająca, że trzeba poświęcać wszystko inne, każdy dodatkowy dzień odpoczynku jest na wagę złota!"

Powiedz to Magierze.

Arek, 10.08.2017 16:20:07 - *.free.aero2.net.pl

@pragmatyk, ja zauważyłem, że większość tak jadących po Magierze, to jacyś zmanierowani kibice nie wiem jakiego klubu, ale na pewno kibice sukcesu.

Legionista, 10.08.2017 17:25:12 - *.226

@do Krzeszczu- (nie piszę do Krzeszcza...) @tadziroro Myślałem że tylko "ja" mam takie zdanie - Miło widzieć że ktoś ma podobne zdania co ja :I @keris, Ha ha ha "o_O" Ciekawa reakcja :) Myślę że Krzeszczu nie potrafi powiedzieć... Dobra, Magic nie jest aż takim "Tragic- tak Magica nazwał"... Ja słyszałem od nie których że nie awansujemy z Wisłą Puławy... Ehh szkoda słów... Amika to już świętowała że wygrali PP oraz MP i awansują do LE... A taka prawda: przegrali PP, nie awansowali do LE oraz za pewnie przegrają MP.... Jednak Bjelica jest lepszy niż Magic (według kogoś...)

xyz, 11.08.2017 00:03:33 - *.51.dyn.plus.net

Czyli zespoły, z którymi Legia w ostatnim sezonie rywalizowała do samego końca o MP mogą się skupić wyłącznie na lidze.

Jeśli uda nam się awansować do LE to w połączeniu z PP, może się zdarzyć ze zgubimy gdzieś jakieś punkty, które w tym sezonie będzie dużo cięzej odrobić.

BIE(L)ANY, 11.08.2017 00:47:26 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Może tak dajcie popracować Magierze z nowymi zawodnikami i wkomponować ich do zespołu, a nie tylko pierd@licie co wam na język przyjdzie. Potrzeba ze 2 miesięcy aby po takiej przebudowie stworzyć kolektyw.

TMR, 11.08.2017 01:34:37 - *.elartnet.pl

No to wyjazd prawie do Reichu. 3 lata temu burmistrz Zdzieszowic Dieter P. zostal zamordowany we wlasnym domu. Znany byl z separatystycznych zapedow dot. Slaska Opolskiego. No klimaty niezle.

Adeze, 11.08.2017 04:31:37 - *.dynamic.chello.pl

Jak można na początku sierpnia zastanawiać się czy to już stracony sezon? Straszna ta Januszowość wśród kibiców, oj straszna

Koko1235, 11.08.2017 11:37:02 - *.tel.tkb.net.pl

Magiera zasługuje na większy szacunek. Sezon i tak mamy stracony ale trener gra tym czym ma, a osoby odpowiedzialne za transfery świetnie się mają, a piłkarze którzy zostali zakupienia nie są wzmocnieniem ani nawet uzupełnieniem składu. Żewłakow musi odejść zbyt wiele transferów nie wypaliło o nas na to nie stać.

Do koko1235, 11.08.2017 13:15:13 - *.play-internet.pl

Sezon stracony?po 4 kolejkach to wywróźyłeś?może podaj numery totka na jutro jak taki jasnowidz jesteś,a co powiesz jak wejdziemy do ligi europy a od jutra zaczniemy marsz w gore tabeli?

Wolfik, 11.08.2017 16:26:41 - *.dynamic.mm.pl

@Bie(L)any: Święte słowa. Niektórzy myślą, że wszystko samo się zrobi :).

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.