Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Czwartek, 10 sierpnia 2017 r. godz. 11:37

Ranking FIFA: Polska na 5. miejscu

Redakcja, źródło: 90minut.pl

Reprezentacja Polski zajmuje 5. miejsce w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. To najwyższa lokata "Biało-czerwonych" w historii. W porównaniu z poprzednim notowaniem Polacy awansowali o jedną pozycję. Prowadzi Brazylia przed Niemcami i Argentyną. Kolejny ranking zostanie opublikowany 14 września.

Ranking FIFA z 10 sierpnia:

1. Brazylia 1604 pkt.
2. Niemcy 1549
3. Argentyna 1399
4. Szwajcaria 1329
5. Polska 1319
6. Portugalia 1267
7. Chile 1250
8. Kolumbia 1208
9. Belgia 1194
10. Francja 1157
(...)
42. Rumunia 713
46. Dania 683
52. Czarnogóra 643
72. Armenia 480
105. Kazachstan 308



Komentarze: (27)

Michał, 10.08.2017 12:06:47 - *.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jakby mi ktoś coś takiego przewidział 10 lat temu, to bym go osobiście zawiózł do Drewnicy. :)

Kajtek, 10.08.2017 12:09:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szkoda, że nie przekłada sie to na piłkę klubową.

Wno, 10.08.2017 12:16:16 - *.209

śmiesznie się na to patrzy jak na żart pryma aprilis:) ale takie czasy :)

ooon, 10.08.2017 12:28:34 - *.20-3.cable.virginm.net

Oby to sie przełożyło na wysokie miejsce w przyszłych mistrzostwach :)

wwwojtecky (L), 10.08.2017 12:45:40 - *.play-internet.pl

i w tym kontekście jak wyglada nasza Legia po meczu z Astana :-/? Na dzisiaj zero przełożenia na piłkę klubowa niestety

Alan, 10.08.2017 13:04:47 - *.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ten ranking jest jak cały postępowy świat...a więc obok Polski na 5 miejscu jest ślimak jako ryba marchewka jako owoc czy multi kulti jako zbawienie dla świata...

Szyszko, 10.08.2017 13:07:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Te rankingi to jakaś kpina. Mamy kilku światowej klasy piłkarzy a reszta polskiej piłki to dno dna. Młodzież, liga to posmiewisko i notoryczne euro-agrowp...dole. Grunt że PZPN szczęśliwy ;-)

wsciek ( L ) y, 10.08.2017 13:11:26 - *.dynamic.mm.pl

Polska Mistrzem Polski :-)

Rio, 10.08.2017 13:30:37 - *.dynamic.mm.pl

Awans mamy w kieszeni. Jedziemy po Mistrzostwo Świata do ruskich, będzie sukces, zobaczycie.

Napalm , 10.08.2017 13:32:55 - *.centertel.pl

Ta chyba w pici polo na żużlu ...

pnk, 10.08.2017 13:53:04 - *.dynamic.chello.pl

Do niezadowolonych : A przypomnijcie mi kiedy nasza reprezentacja przegrała mecz ostatnio?

Zimny, 10.08.2017 14:11:53 - *.dynamic.mm.pl

Wartość (w euro wg transfermarkt.com):
1. Szczęsny (17mln) - Jędrzejczyk (3mln), Pazdan (3,5mln), Glik (18mln), Piszczek (5mln) - Grosicki (7mln), Mączyński (1,5mln), Zieliński (20mln), Błaszczykowski (3mln) - Lewandowski (80mln), Milik (19mln), do tego dochodzi wart 25mln Krychowiak, ale obecnie z jego formą wiadomo jak jest. Czyli mamy bramkarza, obrońcę, dwóch pomocników i dwóch napastników na światowym poziomie, jeśli chodzi o wartość zawodnika. Tak, zgadzam się, 5 miejsce to przerost formy nad treścią. Żeby było "legit" powinno być moim zdaniem przynajmniej 8 piłkarzy podstawowej 11 + ze 2 rezerwowych o wartości 10+

m4pierwszy, 10.08.2017 14:16:24 - *.242.atman.pl

szybko szybko zanim ktoś się zorientuje, że to nie ma sensu :)

matus007, 10.08.2017 14:22:20 - *.play-internet.pl

WOW

do pnk, 10.08.2017 14:58:18 - *.static.ip.netia.com.pl

a kiedy wygrała z renomowanym przeciwnikiem jak Brazylia, Niemcy, Argentyna czy nawet Anglia, Hiszpania, Włochy? Takie rankingi to jest zwykła kpina i tak boisko weryfikuje kto na co zasługuje.

meter, 10.08.2017 15:20:56 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Balon napompowany,o dziwo,bardzo szybko.Będzie bolesne zderzenie z rzeczywistościa-moim zdaniem max w Rosji 1/8

Maaciekw, 10.08.2017 15:28:28 - *.centertel.pl

Jak będziemy rozstawieni to unikniemy mocnych przeciwników i bedziemy dalej punktować

basia, 10.08.2017 15:44:00 - *.dynamic.mm.pl

Ja pierdziu no nie mogę mamy świetne miejsce w rankingu a wy debile zamiast się cieszyć to narzekacie ale to już tak jest z Polakami jak dobrze to narzekają jak żle to tez narzekają , FIFA ma ranking i oni już tam dobrze wiedzą za co mamy 5 miejsce , a wy płaczki dalej narzekajcie

Nicki, 10.08.2017 15:51:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A kiedy ostatnio z takim grala? Na Euro pokazali ze z mocnymi grac potrafia

Stefan, 10.08.2017 16:07:11 - *.238

Ten ranking nie ma w ogóle znaczenia poza momentem ustalania koszyków i ewentualnych rozstawień i tak się składa, że akurat niedługo, to jest na jesieni będzie właśnie bardzo istotny, bo jak załapiemy się do górnej siódemki rankingu to w przypadku awansu na Mistrzostwa Świata będziemy losowani jako drużyna rozstawiona. Tylko tyle i aż tyle. Tak, że te bzdurne gadki co poniektórych, że ten ranking można o kant dupy potłuc są całkowicie bez znaczenia. Na obecną chwilę sposób ustalania rankingu nam sprzyja i tylko to się liczy - mało przegrywamy i gramy mało meczów towarzyskich, a to są dwa główne czynniki psujące ranking.

RMFC, 10.08.2017 16:11:36 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl

Ciekaw jestem jak szybko będziemy spadać po zakończeniu kariery przez Lewego. Nie widać na razie zastepców ciągnących ten wózek dalej.

Grzywa, 10.08.2017 16:14:49 - *.play-internet.pl

Chile , Kolumbia , Francja i Portugalia spuściłyby nam łomot pytanie tylko ile ?

Do do pnk, 10.08.2017 16:25:32 - *.61

Polska Niemcy 2:0 10.2014
Polska Niemcy 0:0 06.2016
I raz w plecy 1:3 we 09.2015.
Możnaby rzec na równo;)

Hoh, 10.08.2017 16:40:47 - *.centertel.pl

Do do pnk a kiedy przegrała z nimi?

Legionista, 10.08.2017 17:14:24 - *.226

Wszystko fajnie itp.. Tylko ja oczekuje sukcesów - Mamy kadre na miarę 3 miejsca w ME, MM... Póżniej odejdą (Lewy, Błaszczykowski, piszczek, fabiański - pogra pewnie trochę, Glik też nie jest młody...) Musimy też myśleć o przyszłości (szymański - powinien dostać szanse za forme, Zieliński, linetty ) To trochę za mało by budować "Zespół".... Myślę że przyszły selekcjoner będzie miał problem...

malkontent, 10.08.2017 18:52:39 - *.elartnet.pl

żeby jakaś Szwajcaria była przed nami.. wstyd panowie ;)

Do: pnk , 10.08.2017 19:53:51 - *.dab.02.net

Dokładnie.... ranking rankingiem , ale z kim my do dzisiaj wygraliśmy? Mówię o najlepszych drużynach...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.