Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Piątek, 29 grudnia 2017 r. godz. 17:40

Plotki transferowe: Pazdan do Bordeaux, Sylla do Legii

Wiśnia, źródło: Twitter / Le Telegramme

Legia rozmawia z Girondis Bordeaux na temat transferu Michała Pazdana - poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski. Francuzi są skłonni zapłacić za obrońcę 1,7 mln euro, jednak niedawno mistrzowie Polski zapewniali, że oczekują za swojego zawodnika minimum 800 tys. więcej. Ponadto zdaniem "Le Telegramme", "Wojskowi" chcą sprowadzić kapitana reprezentacji Mali - Yacoubę Syllę.

Sylla na co dzień gra na pozycji defensywnego pomocnika. Ostatnio było wypożyczony ze Stade Rennes do Panathinaikosu Ateny, w którym jednak nie mógł liczyć na regularne występy. Zagrał jedynie w 11 meczach. 27-latek jest 34-krotnym reprezentantem Mali. W kadrze zadebiutował w czerwcu 2013 roku w spotkaniu z Beninem. Wcześniej grał w młodzieżowej kadrze Francji, ponieważ to właśnie w tym kraju urodził się i stawiał pierwsze kroki w zawodowej karierze.

W przypadku przejścia do Legii na razie wchodziłoby w grę wypożyczenie z opcją pierwokupu.



Komentarze: (36)

Leron, 29.12.2017 17:55:21 - *.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

oho zaraz znajdą się płaczki, że Pazdana sprzedają ...

Co do Sylla to gość raczej nie powala. W kilku klubach już był i jakoś w żadnym nie błyszczał.

Mat, 29.12.2017 18:11:31 - *.dynamic.chello.pl

Hmmm ilu jeszcze defensywnych pomocników będziemy oglądać? Już trzech było wymienionych... a moim zdaniem to my problem ze strzelaniem bramek i skrzydłami mamy. Po odejściu Gui i odsunięciu Nagy został nam only Fatalczyk ?! Hama to wyłącznie środkowy pomocnik, stawianie go na skrzydle nie jest dobre ani dla niego ani dla drużyny.

majusL@legionista.com, 29.12.2017 18:15:38 - *.77.in-addr.arpa.czajen.pl

pazzdek to w koncu doplaci komus zeby tylko zmienic klub. ech ......

grzesiek, 29.12.2017 18:22:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Pewnie Bordeaux się dogada z Legią, miodek za pazdka weźmie jakiegoś zdolnego młodego czarnoskórego piłkarza i karuzela kręci się dalej :)

Sebo(L), 29.12.2017 18:23:10 - *.ustka.vectranet.pl

A ja gdzieś czytałem,że Legia interesuje się defensywnym pomocnikiem Sparty Praga,Kameruńczykiem Georgesem Mandjeckiem, i ofensywnym pomocnikiem tegoż klubu Hiszpanem Nestorem Albiachem.

Do Mat, 29.12.2017 18:29:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Podobno wpłynęła oferta z Żyrardowianki Żyrardów za Michała Fatalczyka więc i ten fatalny pseudo kopacz może odejść w zimie, za tym drewniakiem raczej nikt nie będzie tęsknił

do Leron, 29.12.2017 18:31:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

gdyby taki gość jak Sylla błyszczał w którymś z klubów w których był to nie byłoby szans żebyśmy go zobaczyli u nas

moim zdaniem gość jak na tą ligę wydaje się bardzo dobry

raf, 29.12.2017 18:50:16 - *.play-internet.pl

Niech dają wspomnianą kwotę, dorzuca w pakiecie Lewczuka i deal!!!

Legionista, 29.12.2017 19:35:28 - *.226

@mat, jeżeli sprzedajemy: Jodłe oraz Kopczyńskiego to musimy mieć kogoś na tą pozycje i jeszcze nie wiadomo co będzie z Moulinem, a te plotki mogą być prawdą albo nie... Mam nadzieje, że DM oraz scouting Legii mają plan jak to zmienić bo jak oni odejdą to pozostanie nam jedynie Mączyński...
Odejście Pazdana będzie dramatem dla naszej Legii :( Jest według mnie nie doceniany, a przy nim to Astiz oraz Dąbrowski lepiej grają, a bez niego to będą powtarzały się mecze z Wisłami Płockami... Pazdan zostań z nami!!

mietek, 29.12.2017 20:33:16 - *.internetia.net.pl

@Legionista: Niestety, smutna prawda jest taka, że Pazdan już dla nas nie chce grać. I lepiej go chyba teraz puścić (nawet za trochę mniej), niż gdyby miał zacząć sabotować grę w celu wymuszenia transferu.

A co do tego Malijczyka - najważniejsze, że ma francuski paszport.

@raf: Chyba nie po to dali Lewczukowi nowy kontrakt kilka dni temu, żeby go teraz "a pakietach" upychać.

mp, 29.12.2017 21:53:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

PA PA

Do, 29.12.2017 22:15:19 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Czyli skończy się na 2 mln i jakiś bonus w przyszłości

Radzio, 29.12.2017 22:40:31 - *.play-internet.pl

Pazdan wypiera.alaj z Legii, nie mogę na Ciebie patrzeć pseudogwiazdorze! Niech jeszcze Fatalczyk odejdzie nawet za dopłatą i będzie git. Wówczas to będą największe wzmocnienia Legii.

Legionista, 29.12.2017 23:00:11 - *.226

@mietek, Na początku sezonu też miał jakieś "fochy" i jestem przekonany, że mecz z Sheriftem sabotował! Przeszło mu? Przeszło i teraz też powinien zrezygnować z transferu, a jak tak bardzo chce odejść to musimy mieć pewność, że przychodzi dobry zastępca :) Oby scouting dokonał dobrych decyzji.

tomiacab, 29.12.2017 23:34:46 - *.centertel.pl

reprezentant Mali - no ku... pudel zajebiście

Rynek, 30.12.2017 02:00:56 - *.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Pazdan nigdy nie byl i mie bedzie legionista, zawsze po meczu w szatni unika radosci spiewow itd tak jakby sie bal pokazac ze jest oddany Legii...nie widzicie tego? Tak jakby sie meczyl u nas

Niedoszły menadżer, 30.12.2017 07:25:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Od Kuchego od..... się . Jest nietykalny i tak ma być ! Janka Gola brać i Wolaka bo ma kiwkę i strzał . Do tego Wieteskę , Michalaka i Wesowicza . I Niko . I to wystarczy .

N m, 30.12.2017 07:30:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

I jeszcze jedno - te pier...... Karakale są bezczelne : żeby nawet trzech milionów euro nie zaproponować za Pazdka , szokująca bezczelność Francuzów .

mietek, 30.12.2017 11:17:12 - *.internetia.net.pl

@Legionista: Jest taki jeden środkowy obrońca, którego bardzo chętnie ponownie powitam w Legii. Już kiedyś u nas grał. Jak był zdrowy to bardzo dobrze wyglądał w obronie, no i miał świetne długie podania, co przy ewentualnych kontrach było nie do przecenienia.

Niestety są dwa minusy (i pół trzeciego) przeciwko temu transferowi:
1) chłopak trochę szklany - zbyt często u nas łapał kontuzje, a potem potrzebował za dużo czasu, żeby odzyskać formę i pewność siebie,
2) ma kontrakt do czerwca 2019 roku, więc trzeba by za niego zapłacić,
i pół) a wątpię, że Szopen się zgodzi na wyłożenie pół miliona euro (na tyle go wyceniają) za 31-letniego obrońcę.

Jeśli jeszcze nie wiadomo, o kogo chodzi, to podaję :) Dossa "Kaktus" Junior (Kaktus przez kretyńską fryzurę :D)

Gdyby miał wrócić na Ł3, to tym razem mam nadzieję bez swojego szwagra ;)

Cienty, 30.12.2017 11:18:55 - *.adsl.inetia.pl

Bo te karakale podpuszczają go dobrym kontraktem a kasy chcą jak najmneij dać... dla mnie tam żenada z nim od samego początku walczy o transfer do lepszej ligi to wypie...rdalaj jak nie potrafisz walczyć i wygrywać z naszą LEGIĄ!!!! to samo jędza ludzie co wy myślicie że po artroskopii wraca się do formy w ciągu miesiąca... hahhaha jędza może być w pełni formy pod koniec sezonu a hajs żre ttaki że uuu...

Nn, 30.12.2017 12:06:47 - *.dynamic.dsl.as9105.com

Martwi brak polskich nazwisk.
Niebezpiecznie proporcje zaburzaja

pawel, 30.12.2017 12:38:09 - *.warszawa.vectranet.pl

pazdan ma ponad 30 dychy na karku i przecietne dwa sezony za soba. to i tak dobrze jak dadza tyle kaski. szkoda go ale sam chyba nie chce juz u nas grac wiec nie ma go co na sile trzymac. szkoda. myslalem ze docekamy sie drugiego zielka.

Wolfik, 30.12.2017 13:05:09 - *.dynamic.mm.pl

Mam nadzieję, że Michał Pazdan chce jechać na mundial. Jeśli tak, to nie popełni raczej błędu Krychowiaka. Ale jak to mówią, czas pokaże...

Michał Pazdan jest gwarantem spokoju w obronie. Statystyki meczowe to potwierdzają. Jego odejście - choć wg mnie byłby to krok nierozsądny dla samego zawodnika - będzie bardzo dużą stratą porównywalną do tego, jaka stratę w ofensywie poniosła Legia po odejściu VOO.

Legionista, 30.12.2017 14:35:23 - *.226

@mietek, Pomysł z powrotem Dossy jest dobry i może być wyciągnięty za mniejszą kwote - (nie gra), ale czy chcemy sprowadzać piłkarzy którzy nie grają i będą musieli się odbudować? U nas grał solidnie, ale np:Czukwu też kiedyś grał dobrze, a teraz nic. Przede wszystkim potrzeba czasu na zgranie, a Dossa pewnie potrzebowałby więcej czasu (odbudowa kondycyjna, zgranie oraz taktyka) i czy RJ widziałby w swojej taktyce Dosse - Jak grał u nas to nie był szybki.

mietek, 30.12.2017 14:51:12 - *.internetia.net.pl

@Legionisci: Jakbyśmy go wzięli już teraz, to w trakcie zimowych przygotowań by się zdążył fizycznie odbudować, a i jakieś zgranie z kolegami też by złapał. No i on już wie, na czym polega gra w Legii i nigdy nie miał takich odpałów jak Chukwu, że ubrał złe buty czy coś w tym stylu :)

Poza tym zawsze można go spróbować wypożyczyć z opcją pierwokupu. W stosunku do niego na pewno oczekiwania nie będą aż tak duże, jak to było na przykład z Necidem.

Mintai, 30.12.2017 16:44:24 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak na Panathinaikos był za słaby to tym bardziej na Legie!

Legionista, 30.12.2017 17:18:59 - *.226

@mietek, mógłby być jakąś alternatywną (ten sam typ co Pazdan) i prawdopodobnie nie poczulibyśmy odejście Pazdana :) Jednak MD (jak sam wspomniałeś) nie za ryzykuje i co najważniejsze jest szklany (jak też wspomniałeś), a w tym sezonie też miał kontuzje oraz jak wspomniałem nie wiadomo czy RJ chciałby go (może ma swoich na tą pozycje.) Szkoda mi go bo miał potencjał na lepszą Lige niż cypryjska.
Jak rozmawiamy na temat powrotów Legionistów ;) To chciałby żeby powrócił J.Mucha ;) Zawsze bronił dobrze, a według mnie jest lepszy niż Malarz.

mietek, 30.12.2017 19:59:49 - *.internetia.net.pl

@Legionista: No tak, Mucha był naprawdę dobrym bramkarzem. Moim zdaniem lepszym niż Kuciak. Pamiętam, jak nam kiedyś wybronił wygraną 2:1 na GTS-em przy Ł3.

Ale chyba do nas nie wróci. On ma chorego dzieciaka i jeśli dalej konieczne są zabiegi, to facet jest bardziej na tym skupiony, żeby z synem na Słowację jeździć. A z Niecieczy ma jednak bliżej.

Melanż, 30.12.2017 22:07:34 - *.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Langila widziano na Łazienkowskiej. A ten dym to nie był smog.

Hh, 30.12.2017 22:16:12 - *.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Helio Pinto ma wrocic. Dobra technike prezentowal kiedys i tanj jest

, 30.12.2017 23:49:19 - *.dynamic.dsl.as9105.com

Brakuje

Legionista, 31.12.2017 00:43:30 - *.226

@mietek, Uważam, że J.Mucha z potencjałem dorównywał Borucowi oraz Fabiańskiemu :) Ja to słyszałem, że J.Mucha chciał trafić do Ekstraklasy (podobna sytuacja co z Roger Guerreiro), a nawet mógł trafić do Pogoni Szczecin więc jestem pewny, że jakby dostał ofertę od Legii to by przyjął :)
(http://weszlo.com/2017/06/30/powrotow-ekstraklasy-ciag-dalszy-jan-mucha-niecieczy/)

mietek, 31.12.2017 10:17:01 - *.internetia.net.pl

@Legionista: Nie wierz w te bzdury z wszedło, to będziesz w styczniu w sandałach chodził :)

b, 31.12.2017 13:41:45 - *.198.threembb.co.uk

Dziwi to pozbywanie sie lekka reka Pazdka, z Niko bylo podobnie a potem placz, ze nie ma komu bramek strzelac. Jak juz ktos ma odejsc to niech idzie Saidiku, malo gra, malo strzela. Chukwu u nas tez nie odpali, wypozyczyc zeby choc koszty obnizyc. Sanogo powinien pojechac na oboz, bo mamy tylko Kuchego na skrzydlo. Jodla i Kopczynski jak odejda to trzeba kogos do srodka, kto wejdzie do gry z marszu np J.Gol. Przydalby sie napastnik, Carlitos to raczej nie do wyjecia, niezle Cante w WP wygladal w kilku meczach, duzy, walczy, niezly technicznie do tego pewnie tani. Ja tam wierze w Jozaka, facet ma w malym palcu wszystkie talenty z Balkan, cos tam znajdzie.

Legionista, 31.12.2017 14:21:23 - *.226

@mietek, ha ha :)

Jjj, 01.01.2018 02:24:11 - *.dynamic.chello.pl

Dla pazzdaba to naprawde ostatni dzwonek na wyjazd... Francja fajna liga fajny klub na ostatnie 2-3lata grania ok mysle ze.sobie poradzi jest lewczuk wiec bedzie mu latwiej... Pazdan juz po euro mial obiecane ze odejdzie wiec teraz juz napewno go sprzedadza... trzeba kupic dobrych 2 sridkowych obroncow defensywnego pomocnika I skrzydlowego ... reszte trzeba utrzymac I nie sprzedawac

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.