Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Barcelona SC
Barcelona SC
Piątek, 12 stycznia 2018 r. godz. 19:16

Ekwadorska Barcelona pierwszym rywalem Legii

Bartek Modzelewski, źródło: Legionisci.com

W sobotni wieczór Legia rozegra swój pierwszy zimowy sparing. Podopieczni Romeo Jozaka w ramach turnieju Florida Cup 2018 podejmować będą ekwadorski klub Barcelona Sport Club. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Klub został założony w 1 maja 1925 w największym mieście kraju Guayaquil przez emigranta z Barcelony - Eutimi Pereza. Oczywiście nazwa została zaczerpnięta od słynnego hiszpańskiego klubu. Najbliższy przeciwnik “Wojskowych” jest najbardziej utytułowanym klubem w Ekwadorze. “Toreros” 15 razy zdobywali mistrzostwo kraju, a 12 razy zajmowali drugie miejsce. Największe sukcesy udało im się odnieść w latach 90., kiedy to dwa razy (1990 i 1998) doszli do finału Copa Libertadores. Poprzedni sezon nie był dla nich szczególnie udany (w Ekwadorze rozgrywki odbywają się systemem wiosna-jesień). Barcelona zajęła dopiero 7. miejsce i nie awansowała do fazy play-off.



Według serwisu transfermakrt ekipa z Ameryki Południowej jest niżej wyceniana od mistrza Polski (nieco ponad 20 milionów). Największą gwiazdą w poprzednim sezonie był Urugwajczyk Jonatan Alvaez, który zdobył 13 bramek w 20 spotkaniach i to od niego zawsze rozpoczyna się układanie podstawowej 11. Co ciekawe, żaden z piłkarzy nie jest znany szerszej publiczności w Europie. Klub bazuje na zawodnikach z Ameryki Południowej. W swojej kadrze mają aż 23 Ekwadorczyków, 3 Argentyńczyków oraz po jednym reprezentancie Urugwaju, Brazylii i Paragwaju. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na nowy nabytek Barcelony, czyli Victora Ayalę. 29-latek rozegrał 19 spotkań w reprezentacji Paragwaju, a w ostatnim sezonie osiągał bardzo dobre wyniki w Arabii Saudyjskiej.

Ekwadorska Barcelona ma bardzo wiernych fanów, którzy licznie przychodzą na mecze swojej drużyny. Swoje mecze rozgrywają na Estadio Monumental Isidro Romero Carbo. Ten wielki obiekt z łatwością może pomieścić 75 tysięcy kibiców, ale jego pojemność została zredukowana do 57 tysięcy. Zdaniem inżynierów budujących stadion, może na niego wejść nawet 91 tysięcy widzów.





Florida Cup 2018: Barcelona SC - Legia Warszawa
stadion: Central Broward Stadium, Fort Lauderdale
start: sobota, 15:00 EST (21:00 czasu polskiego)
Transmisja TV: Eleven Sports
Relacja tekstowa ze zdjęciami: live.legionisci.com


przeczytaj więcej o:, , , ,


Komentarze: (26)

PiotrŻo(L)iborz, 12.01.2018 19:39:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl

W razie problemów z rejestracją darmowych kodów, należy najpierw założyć konto na stronie http://www.elevensports.pl/, potem wejść na zakup pakietu za 9.90 A następnie poniżej danych do karty pojawi się opcja do wpisania kodu promocyjnego. Jeżeli jeszcze nie macie kodów to trzeba się zarejestrować na stronie https://kody.legia.com/

MIERZEJ PRZYDALBY SIĘ LEGII, 12.01.2018 19:40:06 - *.internetia.net.pl

ADRIAN MERZEJEWSKI TO TAKI PLEYMERKER W LEGII BARDZO BY SIĘ PRZYDAŁ , TAKI ZAWODNIK , KTÓRY POTRAFI ROZEGRAĆ PIŁKĘ I POKIEROWAĆ GRĄ W ŚRODKU POLA .

Miras, 12.01.2018 20:02:06 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

50 najładniejszych bramek, sfilmowane Nokią 3110 lub telefonem stacjonarnym.

do tego wyżej, 12.01.2018 20:36:52 - *.play-internet.pl

Co to znaczy pleymerker? :-)

jaroL, 12.01.2018 20:43:25 - *.155.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mierzejewski tak jest potrzebny Legii jak zającowi dzwonek. Ludzie ogarnijcie się to że strzelił kilka bramek w jakiejś wsiowej lidze na zadupiu a prasa go lansuje na mega gwiazdę to od razu brać go do Legii?

do jaroL, 12.01.2018 20:50:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Był za darmo do wzięcia a teraz myślisz, że Sydney odda go za frytki z kangura?

Krzeszczu, 12.01.2018 20:51:53 - *.cust.bredband2.com

@ do tego wyzej: A moze to angela MERKER?

jaroL, 12.01.2018 20:57:13 - *.155.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

do do jaroL przetłumacz o co Ci chodzi bo nie rozumiem? czy ja gdzieś napisałem aby go brać do Legii?

Mundial w Rosji, 12.01.2018 21:03:46 - *.centertel.pl

Nie brać Wolskiego. Jego czas już się skończył.

Pająk, 12.01.2018 21:11:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl

bezsensu Mierzej fakt, ale jest dużo chętnych do gry w Legii dzieje sie

1410, 12.01.2018 21:26:59 - *.warszawa.vectranet.pl

2jaroL
wsiowa liga piszesz...naszą ligę co roku weryfikują europejskie puchary, trochę pokory

Bysior xxL, 12.01.2018 21:33:04 - *.pl

Barcelona jest zboczona, stara qr.a pier..lona! MOCNO LEGIA!!!

Lóis Fąsi, 12.01.2018 21:41:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Brać Wolaka , ma kiwkę i strzał , a chyba i dojrzał ( mam nadzieję . )

Maryjan, 12.01.2018 21:53:35 - *.2

Super relacja live. Dajcie sklady i ile jest do przerwy.

Redakcja (LL!): mecz jest w sobotę.

TomTom1916, 12.01.2018 21:56:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nawet SC Barcelona naszej Legii nie pokona ;)

Bidon, 12.01.2018 22:17:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No tak lawiej zobaczyc Legie z Barcelona na florydzie niz Legie z Realem w Warszawie ...

znawca, 12.01.2018 22:38:04 - *.13-2.cable.virginm.net

mecz jest jutro o 20:00

znawca, 12.01.2018 22:39:39 - *.13-2.cable.virginm.net

sorry o 21:00 o 20:00 u Mnie ;)

Wynik, 12.01.2018 22:45:39 - *.static.ip.netia.com.pl

Barcelona sc-Legia Warszawa 0:4
Radovic
Eduardo
Eduardo
Niezgoda

Maryjan, 12.01.2018 22:53:51 - *.2

A faktycznie to jutro hehe. Ryply mi sie daty ;)

ja , 13.01.2018 00:00:49 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

mecz na żywo w Eleven Sports 1
1.Instaluj Delta Media Player
2.Wykup w/g instrukcji
3.Pierwszy m-c darmowy-kup
4.Oglądaj 127 kanałów po polsku w tym wszystkie sportowe. Eleveny wszystkie 4.
U mnie lata od paru miesięcy za Free
jest w programie na jutro Legia-"Barcelona" o 21
Miłego oglądania
P.S. ten z Atletico za tydzień też

fo ja, 13.01.2018 01:58:31 - *.range86-154.btcentralplus.com

sparin Barcelona SC - Legia na Eleven Sports 2

dziekuje serdecznie za info, juz mi wszystko smiga na telefonie XD

tomiacab, 13.01.2018 10:08:33 - *.play-internet.pl

Chodziło może o cwelmerkel? :)

@ maryjan, 13.01.2018 10:48:16 - *.centertel.pl

Co za "musk"

jack311, 13.01.2018 12:29:29 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

pokazuje mi że kod nieprawidłowy?
czy dane do karty trzeba wypełniać

siusiam śliweczki, 13.01.2018 13:12:21 - *.centertel.pl

a w grudniu upc dało mi w pakiecie eleveny w komplecie, ale jestem Szczę Śliwy :D

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.