Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Jakub Czerwiński - fot. Woytek / Legionisci.com
Jakub Czerwiński - fot. Woytek / Legionisci.com
Środa, 10 stycznia 2018 r. godz. 16:15

Czerwiński wiosną zagra w Piaście

Woytek, źródło: Legionisci.com, Piast Gliwice

Jakub Czerwiński nie znalazł się w kadrze Legii na pierwsze zgrupowanie. W środę Legia i Piast doszły do porozumienia, a "Czerwo" przeszedł testy medyczne w Gliwicach i na najbliższe pół roku spędzi na Śląsku. Czerwiński trafił do Legii pod koniec sierpnia 2016 roku. W koszulce z eLką na piersi zagrał 19 spotkań (12 Ekstraklasa, 5 Liga Mistrzów, 2 Puchar Polski) i zdobył dwie bramki.
Większość z nich przypada na jesień 2016, gdy kontuzjowany był Michał Pazdan. Wiosną 2017 roku ani razu nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Na początku sezonu 2017/18 ponownie wskoczył do składu, ale w meczu z Wisłą Puławy doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na 3 miesiące. Na boisko wrócił pod koniec listopada w meczu z Bytovią Bytów. Niezbyt udany rok zakończył samobójczą bramką w spotkaniu z Wisłą Płock.

Kontrakt Jakuba Czerwińskiego z Legią obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku. Piast zapewnił sobie opcję pierwokupu zawodnika.



Komentarze: (23)

Oczko, 10.01.2018 16:21:18 - *.centertel.pl

Ogórek ;)

kris, 10.01.2018 16:23:32 - *.static.ip.netia.com.pl

za słaby piłkarz na Legię , ładnego samobója walnął z Płockiem..

Legwan, 10.01.2018 16:26:39 - *.centertel.pl

W sumie więcej goli niż fatalczyk

Alex uk, 10.01.2018 16:27:05 - *.16-1.cable.virginm.net

Taka miernota a 5 razy w LM gral, fenomen

do Legwan, 10.01.2018 16:33:23 - *.217-rev.hti.pl

Kto to fatalczyk? Bo nie znam takiego

@Legwan, 10.01.2018 16:45:36 - *.play-internet.pl

Więcej niż ty w całej karierze na fifie. Gość nie był słaby tylko jak większość Legia sparaliżowała.

, 10.01.2018 16:51:22 - *.centertel.pl

R, 10.01.2018 16:56:19 - *.play-internet.pl

A ja liczyłem na Czerwo, szkoda

jacek345, 10.01.2018 16:59:55 - *.82

na poczatku sezonu grał swietnie, pozniej kontuzja i nie wyszło

Afro, 10.01.2018 17:13:38 - *.dynamic.chello.pl

Dzięki za grę dla Nas! Powodzenia w nowym klubie!

rezi, 10.01.2018 17:33:24 - *.static.ip.netia.com.pl

Kontuzja pewnie mu popsuła karierę nie ukręcił z bata lola polo alkoholo manolo vw

Arek, 10.01.2018 17:54:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@legwan, Ty to chyba z ch...a spadłeś.

LOL, 10.01.2018 18:02:10 - *.ssp.dialog.net.pl

Czerwo powodzenia i dzięki za gre

Matt, 10.01.2018 18:39:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jego najlepszy mecz to rewanż z Astaną. Jako jedyny był w stanie powalczyć z Kabanangą. Myślałem, że to będzie przełom w jego legijnej karierze. Życzę mu jak najlepiej.

O, 10.01.2018 19:38:37 - *.dynamic.chello.pl

Ja tam lubię Czerwina. Powodzenia i dzięki

Kipkorir, 10.01.2018 19:47:50 - *.dynamic.chello.pl

Szkoda, że tylko na pół roku. Niemniej, powodzenia!

@rek, 10.01.2018 20:10:01 - *.dynamic.chello.pl

Przykład Czerwińskiego pokazuje dobitnie, jak dalej wygląda kariera "ponoć" dobrego zawodnika, który trafia do (L)egii i nie wytrzymuje ciśnienia i presji sukcesów... W (L)egii nie ma miejsca na słabych psychicznie i fizycznie piłkarzy... Tutaj wytrzymują i sprawdzają się tylko najlepsi... Dlatego RJ po dokładnej analizie polskiego rynku piłkarskiego podejmuje takie a nie inne decyzje w kwestii nowych transferów... Pozdro (L)

Janusz z Pakistanu, 10.01.2018 20:35:07 - *.play-internet.pl

Dokładnie Maty, dał radę z Astana i gdyby w pierwszym meczu zagrał zamiast Dąbka to kto wie co by było. Może zawodnik nie wyróżniając się, ale solidny wyrobnik, natomiast czuję że idziemy do przodu i potrzebujemy czegoś więcej, a od Czerwa wielkiego rozwoju nie można wymagać. Nie obrażaj od go. Powodzenia w nowym klubie.

(L)evy, 10.01.2018 21:30:48 - *.251

Ten koleś nigdy nie powinien trafić do Legii. To jest parodia ogóra...Zegnaj miernoto i obyśmy nigdy nie musieli ciebie oglądać w koszulce Naszej Legii.

Nocny fachowiec, 11.01.2018 00:59:58 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

On wróci , bo jest wypożyczony . No tak czy nie ? Wolno się rozkręcał , ale się rozwinął , pomimo słabego meczu na koniec rundy . Niech pracuje w Chlaście i latem niech wraca , tak myślę , a myślę więc jezdem . Nara Czerwo .

Kugello, 11.01.2018 05:28:42 - *.centertel.pl

Bedzie taki sam jak Jędrzejczyk jak był wypozyczany

Wojtas, 11.01.2018 10:22:50 - *.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Powrotu do formy i do drużyny Jakub

Barthez, 11.01.2018 18:46:16 - *.134

Najlepszy news w tym roku...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.