Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Michał Żyro - fot. Mishka / Legionisci.com
Michał Żyro - fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 6 lutego 2018 r. godz. 20:30

Żyro: Było mi przykro przy odejściu z Legii

Bodziach, źródło: Przegląd Sportowy

Michał Żyro trafił na wypożyczenie z Wolverhampton do występującego w League One, Charltonu. Zawodnik przyznaje, że Legia sondowała możliwość wypożyczenia go na Łazienkowską, ale Żyro zdecydował, że na razie nie będzie opuszczał Anglii. - Dzwonili między innymi z Legii. Bardziej z zapytaniem, czy chciałbym. Odpowiedziałem, że na razie zostaję - mówi piłkarz w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Zawodnik nie kryje żalu wobec klubu, w którym przeszedł przez niemal wszystkie szczeble - od drużyn młodzieżowych po pierwszy zespół i występy w europejskich pucharach. - Było mi przykro przy odejściu z Legii. Tego, jak zostało przedstawione. Nie było zrobione tak, jak powinno. I to jest naprawdę dziwne. Jako wychowanek Legii zawsze słyszałem, że dla takich osób jakiś szacunek się należy. Niech nikt nie odbierze tego jako zazdrość, ale porównując pożegnanie Guilherme, a moje, to nie mam więcej pytań. Tak jest zresztą w Polsce, bardziej szanujemy obcokrajowców niż swoich. (...) O klub mi chodzi, kibice dostają informacje wypływające stamtąd. Wtedy czytali, że kupiłem samochód za dwa miliony, albo oszukałem Legię, bo po cichu dogadałem się z innym klubem. Ktoś wypuszczał takie informacje. Nie było sensu się kopać - mówi Żyro, który zdobył z Legią trzy mistrzostwa Polski oraz pięć krajowych pucharów.

Obecnie blisko gry pierwszej drużyny jest jego młodszy brat, Mateusz. - Jestem szczęśliwy, że znalazł się w pierwszej drużynie Legii. I nie za to, jak się nazywa, chociaż nadal wpisują, że jest mną. (...) Oglądałem mecze Mateusza w młodzieżowej Lidze Mistrzów. On jest zadowolony z siebie, trenerzy też. Jest w pierwszej drużynie Legii, ale nic jeszcze nie osiągnął i o tym wie - mówi Michał Żyro.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj.


przeczytaj więcej o:,


Komentarze: (47)

Kamil, 06.02.2018 20:51:23 - *.dynamic.dsl.as9105.com

Poważnie, aż takim słabym klubem się staliśmy, że sondowaliśmy zawodnika, który jest po kontuzji, a jak od Nas odchodził, to 90% osób była z tego ruchu zadowolona?

jaro, 06.02.2018 21:01:10 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Z całym szacunkiem ufff

FWK, 06.02.2018 21:07:18 - *.play-internet.pl

Rozzalony gowniarz! Myslal ze stanie sie gwiazda wilkow nie pyklo! W Charlton tez gwiazda nie bedzie bo gdy awansuja to pojdzie w odstawke... Zawsze chcial mieszkac w Londynie to niech mieszka tam do konca i niech sie ogrywa w nizszych szczeblach rozgrywkowych

Rafix, 06.02.2018 21:08:15 - *.dynamic.chello.pl

Lepiej iść do III ligi i sobie kopać w piłkę, niż zmierzyć się z presją Legii i walczyć o Mistrzostwo kraju.

Biała Łapa, 06.02.2018 21:10:00 - *.dynamic.chello.pl

Kol. Michale mnie, jako zwykłemu kibicowi, jest również przykro, ale z zupełnie innego powodu. W pełni świadomie odmówiłeś propozycji Legii ew. wypożyczenia z obecnego macierzystego klubu. Dlatego dziwi mnie, że próbujesz "przykryć" ten konkretny fakt użalaniem się nad formą Twojego rozstania się z Legią. Być może popełniono szkolne błędy w tym temacie, ale nie nam kibicom to osądzać. Po prostu nie znamy kulis Twojego odejścia. Zresztą bądźmy szczerzy; na Wyspy Brytyjskie poszedłeś głównie dla kasy, a nie dalszego sportowego rozwoju. Chyba nie powinieneś próbować przekonywać nas, że było inaczej. A czy rzeczywiście wierzyłeś w szansę dalszego rozwoju, to już pozostawiam do rozstrzygnięcia Twojemu sumieniu ?!
Być może Twój brat Mateusz wybierze inną drogę, której serdecznie mu życzę.

Do Biala Lapa, 06.02.2018 21:33:56 - *.dynamic.chello.pl

"Obecny macierzysty klub"? O co chodzi

Hiszpan, 06.02.2018 21:37:43 - *.play-internet.pl

Drewnopulos jakich mało.

@Biała Łapa, 06.02.2018 21:47:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Módl się kmiocie żeby któryś z nowych nabytków Legii miał takie wejście do klubu jak Żyro do Wolverhpton (7 meczy 3 gole)...
9 stycznia 2016 zadebiutował w przegranym 0:1, meczu 3. rundy Pucharu Anglii przeciwko West Ham United, zbierając dobre opinie[4]. W Championship zadebiutował 12 stycznia 2016, strzelając dwa gole w wygranym 3:2 meczu z Fulham[5]. 5 kwietnia 2016 podczas ligowego meczu z MK Dons, w wyniku brutalnego faulu przeciwnika doznał zerwania więzadła pobocznego strzałkowego w kolanie. Kontuzja wykluczyła Polaka z gry na niemal 16 miesięcy[6]. Do gry powrócił 23 sierpnia 2017 w wygranym 2:0 meczu Pucharu Ligi z Southampton...

mietek, 06.02.2018 21:53:08 - *.internetia.net.pl

@Kamil: Wiesz, tak w sumie pasowałoby zapytać. Kiedy on nie jest po kontuzji? ;)

Gimbi, 06.02.2018 22:00:42 - *.dynamic.chello.pl

Przeczytałem cały wywiad... Siano + sodówa w żyrowym łbie. Cieszę się, że nie wrócił. Oby, przy takim jego podejściu oraz ocenie przeszłości i teraźniejszości, nigdy nie otrzymał ponownie propozycji powrotu do Legii. Pozostanie w mej pamięci jako fajtłapa, który nie strzelił Ajaxowi gola do pustej bramki z około 3 metrów.

AAA, 06.02.2018 22:06:50 - *.dynamic.chello.pl

I dobrze nie wracaj nikt tu na Ciebie nie czeka,jeszcze rok najwyżej dwa wszystko się odmieni...takie są słowa pewnej piosenki...za dwa lata max Piast Gliwice ciołku.

FWK, 06.02.2018 22:21:14 - *.play-internet.pl

Z Guilherme to chyba byla troche inna sytuacja. On chcial podwyzki na ktora DM sie poczatkowo nie chcial zgodzic. Do tego trwal konflikt wlascicielski. Guilherme przynajmniej potrafil strzelic bramke sportingowi dzieki czemu zagralismy w lidze europy... A michal przed odejsciem do wolves gdy mierzylismy sie sezon wczesniej w lidze europy z ajaxem mial napewno ze 3" setki" i zadnej cipa nie wykorzystal!! Jak to sie zkonczylo wszyscy wiemy... Wiec na co te jeki i steki w "PS"??? Zenujacy Lescz i do tego bez ambicji!

Cult⚽️Legia, 06.02.2018 22:23:11 - *.45

Wracaj do Legii! Wracaj Wracaj!do Rodziny!do Domu!do Brata!

ALE PEWNIE NIE REALNE , 06.02.2018 22:26:27 - *.internetia.net.pl

WOLAŁBYM PRZECZYTAĆ NOWY MATERIAŁ O TYM ŻE DOSZLI DOSKŁAU MEGA NAPADZIOR I ROZGRYWAJĄCY

beka, 06.02.2018 22:49:05 - *.dynamic.mm.pl

Rany, ale płaczek. Głównie przebłyski i weź mu pomnik stawiaj.

ostet, 06.02.2018 23:02:53 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Po odejściu tego drewna zapanowała radość prawie tak jak po zdobyciu mistrzostwa Polski, w Legii bywali i są nadal fatalni zawodnicy ale takiego drewna o dwóch gorszych nogach to chyba w naszej Eklapie nie było... Michał nie wracaj tylko nigdy do Legii a najlepiej to przekonaj Fatalczyka do odejścia i kaleczcie ten sport razem gdzieś daleko od Warszawy

starszy, 06.02.2018 23:27:40 - *.dynamic.chello.pl

No to chłopie zrobiłeś karierę , jakiś czereśniak połamał ci nogę i nikogo to nie obeszło , po takim zagraniu przeciwko Legii Jodła albo Pazdek połamali by mu obydwie no ale w Anglii nikogo nie obchodzisz . Legii strzeliłeś focha.Tak grałbyś na ME i w Lidze Mistrzów. No ale lepiej jeździć w Anglii po zadupiach. Tylko menadżer zarobił a teraz ma cie gdzieś. Ale ogólnie to życzę powodzenia i rozumu w głowie na drugi raz.

Sawo, 06.02.2018 23:32:43 - *.250.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Michaś nie placz i nie klam prosze cie. Rozmawialem z toba osobiscie na Diamondzie zaraz przed twoim wyjazdem i mowiles ze chcesz odejsc mimo iz Boguś zaoferowal ci bardzo dobre warunki... chciales sprobowac sil za granica to sprobowales. Legia ciebie sprzedawac nie chciala ale ty chciales odejsc wiec czego konkretnie oczekiwales? Od klubu od kbicow. Pozegnania jak Guilherem...? Michaś dzieciaku Guilherme gral u nas prawie 5 lat i byl delikatnie mowiac troszke lepszym zawodnikiem od ciebie. Idac tym tropem rozumowania to kazdy zawodnik ze statusem wychowanka ktory wnosi niewiele do druzyny powinien byc zegnany jak krol. Poza tym Michalku po co sciemniasz ze nie byles dogadany z innym klubem jak byles? Ok nic nie bylo podpisane ale sam przyznales ze tak bylo. Skoro jestes tak mocno zwiazany z Legia i oczekujesz od klubu i kibicow pozegnan na miare krola podworka to czemu teraz nie wrociles tylko wolisz biegac po angielskich pastwiskach?

Jaaa, 06.02.2018 23:35:35 - *.play-internet.pl

Nie wyszło na zachodzie i się żyroskop popłakał szkoda tylko że nie ogarnął tego że ch.j z niego nie piłkarz bo dalej widać żyje w przeświadczeniu o swoich umiejętnościach

Trenejro , 06.02.2018 23:35:47 - *.114

Do
Jaro
Fwk
Biała łapa
Rafix

Mi osobiście to was jest żal, bo takią zawiść i krytykę mają tylko zyciowi nieudacznicy, pleps pracujący za miskę ryżu, wiecznie na wszystko i wszystkich narzekający. No ale na piłce się oczywiście najlepiej znacie i tylko trenerzy Legii (a kilku ich było w 1 i 2 zespole) was nie słuchali że Michał nie umie grać w piłkę. A w reprezentacji młodzieżowej, w której był wyróżniającym się piłkarzem, trenerzy też nie widzieli tego co Wy? I Angielskie kluby, kolebka piłki nożnej też była ślepa interesujące się Żyro. Może niech każdy z was napisze kilka zdań o sobie, dajcie przykład ludzi sukcesu, wzór do naśladowania

Bysior xx(L), 06.02.2018 23:41:22 - *.dynamic.chello.pl

Jeszcze ciebie by brakowało ogórasku do tej całej menażerii z zaciągu ogórkowego.

zduneq, 07.02.2018 00:17:15 - *.play-internet.pl

Uff, cóż za szczęście że Pan Piłkarz zdecydował się jednak nie wracać do Legii

@Biala Szkapa, 07.02.2018 00:30:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl

9 stycznia 2016 zadebiutował w przegranym 0:1, meczu 3. rundy Pucharu Anglii przeciwko West Ham United, zbierając dobre opinie[4]. W Championship zadebiutował 12 stycznia 2016, strzelając dwa gole w wygranym 3:2 meczu z Fulham[5]. 5 kwietnia 2016 podczas ligowego meczu z MK Dons, w wyniku brutalnego faulu przeciwnika doznał zerwania więzadła pobocznego strzałkowego w kolanie. Kontuzja wykluczyła Polaka z gry na niemal 16 miesięcy[6]. Do gry powrócił 23 sierpnia 2017 w wygranym 2:0 meczu Pucharu Ligi z Southampton[

Imie(L)iński, 07.02.2018 00:47:13 - *.static.ip.netia.com.pl

"Żyro" to stan umysłu. ...

Do Dariusza. M, 07.02.2018 00:53:50 - *.centertel.pl

Panie gołodupcu juz naprawde nie ma kogo innego do gry? A moze trzeba sprzedac jeszcze paru zawodników? A przepraszam poczekajmy do piatku, najlepiej przeciez sprzedaje sie tuz przed startem rozgrywek. Bardzo szybko zaczynasz irytowac mowiac jedno a robiac drugie i mam nadzieje ze niedlugo juz cie w Legii nie bedzie i tego ci zycze

Warszawiak42, 07.02.2018 01:15:30 - *.dynamic.chello.pl

Dobrze ten telefon swiadczy o Mioduskim.......natomiast co do decyzji Zyry........facet gdy osiagnie 20 rok zycia mysli ze jest honorowy, madry i powazny........ blad.......

Wróciłem z roboty, 07.02.2018 03:24:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nieważne jakie błędy popełnił - widać , że tęskni . I takich (L)udzi nam trzeba . Może niepotrzebnie opowiada , ale on naprawdę CHCIAŁ , z tego co pamiętam . Taki GROSZ , którego też cenię , nie kwapi się do powrotu do Nas . Michał to ziomal , który ma żal , bo padł ofiarą polityki . Kocham Bogusia , kocham Miodka , jednak odwalcie sie od Michała , bo on miał szczere intencje , a różne hejtery jechały go od dawien dawna ( bo Zioma(L) ) . Ruszyć głową dekle , to człowiek zawiedziony , ale najswój z najswoich . Pozdro gamonie (L) .

(L), 07.02.2018 05:54:34 - *.91.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

największe wylansowane drewno jakie znam, no może jeszcze Arkadiusz M mu dorównuje....

Oi, 07.02.2018 06:14:35 - *.play-internet.pl

Mi nie bylo smutno

WWL, 07.02.2018 06:17:22 - *.play-internet.pl

Jak Kamil napisał.
Bylem zadowolony i jestem , że tego drewna już nie ma

Mario, 07.02.2018 07:07:16 - *.130

Nie do końca Michał ma racje. Jak odchodził Gui, to 90% własnych kibiców też wylewało pomyje na niego. Ktoś ostatnio na Moulina napisał, że dobrze iż idzie, bo ciągle miał zdziwioną twarz i wykrzywioną. Takich zawodników, jak Kuchy czy Rzeźniczak taczkami chcą wywozić. Wszyscy są oburzeni, że grają czy grali, a nie pomyślą, że skoro kolejny trenerzy ich wpuszczają, to znaczy że nie ma lepszych. Tak więc obrażanie własnych zawodników większość kibiców Legii ma we krwi.

Super 《L》, 07.02.2018 07:11:15 - *.ostnet.pl

Pewnie ma rację pokopie sobie w trzeciej ludzie przy okazji dorobi na zmywaku i wróci do polski biznesmen ( brawo ty )

Do ostet, 07.02.2018 07:18:55 - *.play-internet.pl

Masz jakiś problem osobowy?
Rozumiem że ci się nie lodoba to czy tamto ale od Kuchego się odp.erdol.
Mi też nie zawsze się podoba jak gra ale zawsze zostawia zdrowie i serce na boisku.
Chcesz kogoś obrazić to wejdź wieczorem do baru.

Lukasz33, 07.02.2018 07:21:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Dzwonili do niego pewnie chcieli zyczenia zlozyc

@rek, 07.02.2018 08:53:20 - *.dynamic.chello.pl

Chrzanić Żyro... (L)egia chce (!!!) Olkowskiego...(!!!)

https://pbs.twimg.com/media/DVafvz9XUAIeLmo.jpg:large

Pozdro (L)

Do do ostet, 07.02.2018 08:57:52 - *.play-internet.pl

Radzę mecze w okularach oglądać

Sawo, 07.02.2018 09:20:46 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@rek

Zastanawiam sie po co kolejny defensywny zawodnik o podobnej charakterstyce do Vesovicia? Niepotrzebne dublowanie dosc solidnie obsadzonej pozycji.

antyk, 07.02.2018 09:30:27 - *.18.ipv4.supernova.orange.pl

moze mnie ktos oswiecić i napisać kto będzie za kucharczyka na skrzydle grał,bo jakos nie widze zastepcy a to największa nasz potrzeba

AAA, 07.02.2018 09:42:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Do ostet:jak to gorszego Chłopie nie było?Był i niestety jest jego imiennik .....też Michał ale na pewno jeszcze większe drewno przyspawane do Legii jak jemioła do drzewa przy drodze.

antyk, 07.02.2018 09:57:34 - *.18.ipv4.supernova.orange.pl

ku.wa ale sie zgraliśmy:)

olo, 07.02.2018 10:17:15 - *.centertel.pl

Michał, życzę powrotu do dobrej formy i przejścia do super drużyny w Londynie. Jesteś młodym człowiekiem i jak będziesz bardzo chciał, może się uda.
Niestety cierpisz na zanik pamięci, bo jeszcze przed podpisaniem kontraktu, zamówiłeś w Alejach Jerozolimskich samochód, na który z ówczesnej pensji nie było cię stać.
Oczywiście leasing też musiał być podparty jakimiś zarobkami. Może i dobrze, że nie związałeś się z Legią na dłużej, bo tutaj trzeba mieć charakter.
Pozdrawiam i życzę wielkiej kariery w Londynie, bo choć jeden pożytek dla naszego klubu, ze byłeś Legii wychowankiem

Sawo, 07.02.2018 10:38:49 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@olo

Dokladnie bylo tak jak mowisz kolego. Zapomnialem o tym aucie.

Ali, 07.02.2018 14:08:00 - *.134

Michał, przypomnij sobie lepiej mecz w Amsterdamie i te zmarnowane setki. Nikt tu za tobą nie placze, sam jesteś sobie winien takiego a nie innego potraktowania.

Siwy, 07.02.2018 17:07:00 - *.centertel.pl

Jak masz wrocic to tylko po to zeby zabrac innego Michala

Dżi, 07.02.2018 17:12:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gupi jesteście . Piotr Włodarczyk też marnował sety , a nikt go aż tak ostro nie ocenia . Nie podobają sie wychowankowie ? To was boli , dziwni ludzie ?

@olo & @Sawo, 07.02.2018 22:15:29 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Zadebiutował w Legii mając 17 lat, grał w niej przez przez kolejne 6. Z samych premii za puchary na czerwone auto z Nowego Światu by styknęło. Myślenie nie boli, ale d**a ewidentnie, że ktoś kupił drogą zabawkę na którą kilka lat popracował.

rafix do Trenejro, 08.02.2018 09:07:33 - *.centertel.pl

Czy ja gdzieś napisałem że jest za słaby na Legię, albo jest nieudacznikiem?

Nie rozumiem po prostu dlaczego woli wybrać III ligę niż Mistrza kraju.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.