HokejKoszykówka
NewsyNewsy

Newsy
RSS  |  WAP  |  Piłka Nożna  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
Sześć legijnych ekip wzięło udział w drugiej edycji "Ultra Dzielnicy", w ramach której w sezonie 2017/18 prezentowane były oprawy na meczach koszykarskiej Legii. Choreografie przygotowali Otwock&Józefów, Jelonki, Bielany, Dęblin, Legionowo oraz Ursynów. Na forum kibiców rozpoczęło się głosowanie na najlepszą z nich, które potrwa do 6 maja.
Video | Zdjęcia | więcej | 4
W meczu 30. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Turowem Zgorzelec 83-105. Wyniki poszczególnych kwart: 28-22, 28-11, 28-20, 21-30. Było to ostatnie spotkanie dla legionistów w tym sezonie. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
- Myślę, że z Rosą zagraliśmy dobre spotkanie. Rywalizacja z radomianami wymagała od nas agresywności i dobrej gry. Trzymaliśmy się praktycznie przez cały mecz, prezentowaliśmy właściwe tempo, a rzuty, które trener rozrysowywał nam przez zagrywki, wpadały do kosza. Myślę zatem, że całościowo konfrontacja wyszła na plus, choć nie da się ukryć, że w końcówce zespół z Radomia wykazał się lepszym doświadczeniem, co przyczyniło się do naszej porażki - powiedział Michał Kołodziej.
20.04. / 07:19 - Wyniki 29. kolejki PLK
W środę i czwartek rozegrano mecze 29. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Legia Warszawa przegrała na własnym parkiecie z Rosą Radom 89-98. Na czele tabeli nadal Anwil Włocławek. Ostatnie spotkania fazy zasadniczej odbędą się w weekend.
W meczu 29. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym na Bemowie Legia Warszawa przegrała z Rosą Radom 89-98. Wyniki poszczególnych kwart: 24-23, 29-30, 14-17, 22-28. W niedzielę legioniści rozegrają ostatnie spotkanie tego sezonu. Ich przeciwnikiem będzie Turów Zgorzelec. Więcej informacji w dziale Koszykówka.
Fotoreportaż z meczu - 35 zdjęć Hugollka
Fotoreportaż z meczu - 31 zdjęć Woytka
Zdjęcia | więcej | 5
W sobotę swój przedostatni mecz przed własną publicznością rozegrali koszykarze Legii. Fani z Legionowa oraz Ursynowa zaprezentowali oprawy w ramach drugiej edycji "Ultra Dzielnicy". Termin spotkania nie był idealny, ale jeśli nie szuka się na siłę wymówki, można było spokojnie zdążyć z Bemowa na Łazienkowską.
Video | Zdjęcia | więcej | 7
16.04. / 09:18 - Wyniki 28. kolejki PLK
W weekend rozegrano mecze 28. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Legia Warszawa odniosła zwycięstwo 101-84 nad Miastem Szkła Krosno. Na czele tabeli Anwil Włocławek, który wyprzedza Stal Ostrów i Polski Cukier.
W meczu 28. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym na Bemowie Legia Warszawa wygrała z Miastem Szkła Krosno 101-84. Wyniki kwart: 28-31, 22-21, 22-15, 29-17. Kolejny mecz podopieczni Tane Spaseva rozegrają już w środę o godzinie 17:30 z Rosą Radom. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Koszykówka.
Podczas sobotniego meczu koszykarzy Legii z Miastem Szkła Krosno będą miały miejsce ostatnie choreografie w ramach drugiej edycji "Ultra Dzielnicy". Sezon koszykarski powoli dobiega końca - sobotni mecz na Bemowie będzie przedostatnim w obecnych rozgrywkach, a jego początek zaplanowano na godzinę 17:00.
Zdjęcia | więcej | 7
W piątek o godzinie 20:00 siatkarze Legii zagrają na warszawskim Mokotowie drugie spotkanie 1. rundy play-off z AZS-em UWM Olsztyn. Wygrana zapewni legionistom awans do kolejnej rundy, zaś w przypadku porażki o awansie jednej z drużyn zdecyduje trzeci mecz, który ewentualnie odbędzie dzień później o godzinie 13. W sobotę o godzinie 13:00 na stadionie Skry rugbiści zmierzą się z Watahą Zielona Góra, a o 17:00 koszykarze rozegrają przedostatni w tym sezonie mecz przed własną publicznością.
Kamil Sulima pierwszy występ w barwach Legii Warszawa zaliczył w sezonie 1996/97 roku. 21 lat później po raz 250. wybiegł na parkiet w koszulce z herbem stołecznego klubu. - W sprzyjających okolicznościach mogłem rozegrać jeszcze więcej spotkań. Myślę, że coś jeszcze zagram. Nie kończmy na 250. Jest mi bardzo miło, że wygraliśmy to jubileuszowe spotkanie, i do tego takim wynikiem - powiedział po spotkaniu z AZS-em Koszalin zawodnik.
Zdjęcia | więcej | 11
Podczas piątkowego meczu koszykarzy Legii z AZS-em Koszalin w hali na Bemowie licznie stawiła się delegacja legijnego Dęblina, która wzięła udział w drugiej edycji "Ultra Dzielnicy". Fani z Lubelszczyzny zaprezentowali dwie oprawy, a co najważniejsze przez całe spotkanie zdzierali gardła aż miło - naprawdę tak zaangażowanej wokalnie ekipy dawno nie gościliśmy na koszykarskiej Żylecie.
Video | Zdjęcia | więcej | 5
09.04. / 10:23 - Wyniki 27. kolejki PLK
W weekend rozegrano mecze 27. kolejki PLK. Koszykarze Legii wygrali z AZS-em Koszalin 103-68. Na czele tabeli Anwil Włocławek, który przegrał u siebie z Kingiem Szczecin. Kolejne spotkania już w najbliższy weekend.
Łukasz Wilczek: Cieszę się, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Grała cała drużyna. Nie można jednak pominąć show, jakie pokazał Anthony Beane, który zdobył w pierwszej kwarcie bodajże 18 punktów. To niesamowity wyczyn, ale stać go na to.
Niedziela, 22 kwietnia 2018, godz. 17:45