Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r. godz. 09:47

Legia przerosła Jozaka - podsumowanie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Drugi długofalowy projekt Dariusza Mioduskiego zakończył się po siedmiu miesiącach. W sobotę tuż przed północą pracę stracił Romeo Jozak, który miał być w Legii trenerem na lata, a nie wytrzymał nawet do lata. Chorwat poprowadził klub w 27 meczach, przegrywając 8 z nich.

O przygodzie Jozaka z Legią można powiedzieć niemal wszystko. Przeżył tutaj prawdziwy rollercoaster. Zaczął od wygranych nad Cracovią i Ruchem Zdzieszowice, aby potem przegrać w słabym stylu z Jagiellonią oraz Lechem. To właśnie po meczu z tym drugim zespołem stało się to, co odbiło się na jego dalszej pracy przy Łazienkowskiej. Szkoleniowiec, który otwarcie krytykuje swoich zawodników na konferencji prasowej, nazywa panienkami i obwinia o zdradę, a potem, według medialnych relacji, fatalnie wypada w ich oczach podczas incydentu na parkingu, musi liczyć się z konsekwencjami. Te wydarzenia nie zbudowały pozycji trenera w drużynie, ale paradoksalnie w tamtym czasie podziałały na wyniki Legii. Mistrzowie Polski wygrali sześć kolejnych meczów z rzędu, co było najdłuższą taką serią Chorwata w ekipie "Wojskowych".

American dream

Do końca roku Legia przegrała jeszcze dwukrotnie. Co prawda przegrana w ostatniej grudniowej kolejce z Wisłą Płock została przełknięta z dużą goryczą, to jednak kibice wiele oczekiwali po zimowych przygotowaniach Jozaka. Chorwat wreszcie miał czas, aby w spokoju popracować z piłkarzami i przekazać im swoją filozofię gry. Nastroje fanów dodatkowo podbudowały pierwsze transfery do klubu, które zostały wykonane sprawnie i szybko. Niestety, na niewiele się to zdało, ponieważ okres przygotowawczy został zimą całkowicie zmarnowany. Legioniści polecieli do Stanów Zjednoczonych, gdzie elementów treningowych nie było tyle ile być powinno. Wszystko starali się nadrobić na drugim obozie, ale... nic z tego. Ostatecznie do wznowienia rozgrywek przystąpili nieprzygotowani nie tylko pod względem taktycznym, ale przede wszystkim fizycznym. To właśnie tutaj trzeba upatrywać pierwszego zarodka sytuacji, jaką mamy obecnie. Z drugiej jednak strony, to był pierwszy obóz Romeo Jozaka z seniorami w życiu. Podczas takiego okresu procentuje wiedza i umiejętność dostosowania obciążeń do swoich piłkarzy. Trzeba wiedzieć, kiedy podkręcić śrubę, a kiedy spuścić z tonu. Coś takiego można było zaobserwować u Stanisława Czerczesowa. Na zgrupowaniach Rosjanina piłkarze momentami przeżywali katorgi, ale potem przychodził czas na relaks i odprężenie. "Trzeba się zmęczyć, żeby móc odpocząć" - mawiał obecny selekcjoner reprezentacji Rosji. U Jozaka nie trzeba było się zmęczyć. Nie było na to czasu, ponieważ obowiązki treningu do rundy wiosennej zostały rozmyte poprzez inne, nie do końca sportowe.

fot. Mishka / Legionisci.com

Podczas przygotowań Jozak uparł się na grę ustawieniem 4-3-3. Uparł się to odpowiednie słowo, ponieważ ewidentnie widać było, że piłkarze nie do końca się w nim odnajdują. Niestety, taka formacja nie sprawdzi się w polskiej ekstraklasie, ponieważ brakuje tutaj odpowiednich wykonawców. Co więcej, ci sprowadzeni przez Jozaka również nie podołali swoim zadaniom. W środku pola brakowało kreatywności - jaki był sens ściągania Chrisa Philippsa, Domagoja Antolicia, Cafu, kiedy w kadrze są jeszcze Krzysztof Mączyński i Michał Kopczyński? Przecież oni wszyscy są głównie od zadań defensywnych! Ciągle przemeblowywana linia obrony nie potrafiła złapać odpowiedniego zgrania, a Jarosławowi Niezgodzie brakowało równorzędnego zmiennika w ataku. Pierwsze dwie lutowe kolejki legioniści wygrali, lecz to tylko zamydliło obraz kibicom i prezesowi. Jozak podkreślał, że jego podopieczni niedługo zaskoczą... Pod koniec lutego, w marcu, kwietniu... Czas mijał, ale zamiast progresu obserwowaliśmy regres.

Słabo, źle coraz gorzej

Schody zaczęły się już podczas bezbramkowo zremisowanego spotkania z Cracovią. Wtedy można było jednak zrzucić częściowo winę na fatalne warunki atmosferyczne, które panowały w Krakowie - aura nie nastrajała do efektownej gry. Następnie nadeszła porażka w słabym stylu z Jagiellonią, co potwierdziło, że legioniści zmierzają w nie tym kierunku, którego wszyscy oczekiwaliśmy. Potem potrafili wygrać z Pogonią i Lechią, ograć Lecha i rozegrać dobre zawody w Zabrzu, lecz to wszystko miało jednak również swoją ciemną stronę. Chodzi mianowicie o grę na własnym obiekcie. Piłkarze ze stolicy przegrali trzy z ostatnich czterech ligowych starć u siebie. To dla Dariusza Mioduskiego na pewno spory cios. Nie jest tajemnicą, że prezes chce przyciągać na trybuny kibiców, którzy chętnie oglądaliby Legię grającą porywający futbol. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. W niemal wszystkich meczach tej rundy legioniści przebiegli mniej kilometrów od swoich przeciwników. Przypadek? Raczej nie. Niestety, oprócz zaangażowania (którego ewidentnie brakowało), trzeba jeszcze mieć skąd wydobywać pokłady energii. Powiedzenie, że z pustego to i Salomon nie naleje pasuje tutaj idealnie. Jeżeli zawodnicy nie zbudowali podczas zgrupowań odpowiedniej motoryki i wytrzymałości, to trudno było jej oczekiwać podczas spotkań ligowych.

Kozioł ofiarny

Na osobny akapit zasługuje tutaj rozpaczliwa próba gaszenia pożaru poprzez odsunięcie od pierwszej drużyny Michała Kucharczyka. Jozak chciał znaleźć kozła ofiarnego i przykryć tym szereg innych problemów, ale niestety dla siebie... zaliczył typowy strzał w kolano. "Kuchy" miał spędzić w rezerwach dwa tygodnie, lecz Chorwat postanowił przywrócić go do reszty zespołu już po odbyciu połowy tej kary. Powód odsunięcia piłkarza od treningów z pierwszym zespołem był absurdalny - Kucharczyk miał wynosić do mediów informacje z szatni. Problem w tym, że on w ogóle nie lubi rozmawiać z mediami, czego wyraz dał po jednym z ostatnich meczów, kiedy wyszedł do dziennikarzy, żeby tylko uderzyć pięścią w ściankę reklamową. Jozak strzelił kulą w płot, czym spowodował tylko większy rozłam w szatni. Co więcej, jeszcze bardziej negatywnie nastawił do siebie kibiców, którzy podczas kolejnych spotkań głośno dali wyraz temu, że są w stu procentach za Michałem Kucharczykiem. Jozak z kolei usłyszał od nich, że jest amatorem i jego czas w Legii się skończył.

Porażki w słabym stylu z Wisłą Kraków i Arką Gdynia poważnie zachwiały posadą Jozaka. Na moment uratował go jedynie remis po dobrym meczu z Górnikiem oraz wysoka wygrana z Pogonią. 14 kwietnia w prezesie Legii po raz drugi w tym sezonie coś jednak pękło. Legioniści przegrali już po raz 11 w tym sezonie (!), co kosztowało pracę Romeo Jozaka.

Statystyki Romeo Jozaka w Legii

Pokaż w dużym rozmiarze

Statystyki Romeo Jozaka w Legii Warszawa



Komentarze: (53)

warsiawiak, 16.04.2018 09:50:12 - *.acn.waw.pl

a za Jozakiem na zbity pysk powinien polecieć loczek. Dorobkiewicz bez podstawowej wiedzy zarządzania klubem

Krzysiek, 16.04.2018 10:06:06 - *.226

Gdyby nie liście jego statystyki pewno były by gorsze.
Ale to też pokazuje ile z siebie dają kelnerzy.
Co pokazuje wykres???

xbcv, 16.04.2018 10:13:18 - *.190

Legia przerosła Mioduskiego. Tak powinien brzmieć tytuł.

Tutti Frutti, 16.04.2018 10:14:00 - *.103.tvksmp.pl

Czy Legia doczeka się w końcu trenera z prawdziwego zdarzenia? Jeśli nadal będzie padaka, to czy Loczek sprzeda Legie Leśnemu? On też popełniał błędy, ale MP i LM chętnie bym wkrótce zobaczył. W Loczka nie wierzę, chciałbym się mylić!!!.

Tomek, 16.04.2018 10:14:13 - *.189

Legia przerosła też niejakiego znakomitego fachowca, gościa przez niektórych uwielbianego, opowiadającego bajki o tym, że Legia będzie klubem na europejskim poziomie a mianowicie pana Mioduskiego. Przez rok swojego prezesowania ten wspaniały fachowiec zepsuł w Legii praktycznie wszystko co można było zepsuć. Szczerze życzę mu aby Legia nie zagrała w europejskich pucharach to bezie całkowite podsumowanie pracy tego nieduczanika

@warsiawiak, 16.04.2018 10:14:14 - *.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

problem tylko w tym że loczek jest właścicielem.

e(L)o, 16.04.2018 10:23:58 - *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

Jozak tak jak Hasi, Magiera i Skorża - frajer, a nie trener!

do @warsawiak, 16.04.2018 10:24:28 - *.static.ip.netia.com.pl

poczekaj on trochę ma racji, chociaż nie do końca pewnie zdawał sobie sprawę ;) Loczek jest też Prezesem Zarządu i powinien siebie wypier***** jako właściciel i wziąć kogoś kto się zna ;)

gela, 16.04.2018 10:24:52 - *.korbank.pl

tak się kończy cwaniakowanie z miodem....
jaki Pan taki kram

Miro, 16.04.2018 10:29:35 - *.play-internet.pl

warsiawiak teraz twoja kolej wykup klub i pokaż jaki jesteś wielki bo krytykować innych już umiesz a jak cię nie stać to zamknij Dziubek bo jesteś żałosny pseudo znawco

marian, 16.04.2018 10:51:35 - *.142

Warsiawiak, powiedz mi tylko kto miałby loczka zwolnić? On sam?

warsiawiak do miro, 16.04.2018 10:51:58 - *.internetdsl.tpnet.pl

Nie pcham się żeby robić coś czego nie potrafię, poza tym jak się domyślasz nie stać mnie jak i większości społeczeństwa na tak drogie zabawki jak klub piłkarski. Wg Ciebie prezesina dobrze zarządza tym klubem? Podpisywanie kontraktu z trenerem który ma doświadczenie z championship manager'a. Zawyżone kontrakty z piłkarzami (Jędza 215 tys. Pazdan 120 tys. itd itp) o ich formie chyba nie muszę wspominać. No i wisienka na torcie ściąganie totalnego szrotu piłkarskiego Chima, Eduardo, Langil, Kazaishwili itd i oczywiście płacenie im kroci. Tak macie rację loczek to prezes, pamiętacie jak było? ITI spier....!!!! szykuje się powtórka. Pozdro

Grzesiek, 16.04.2018 10:56:43 - *.opera-mini.net

I co to zmieni przepraszam bardzo?
Zmiana trenera nic nie zmienia juz od dawna. Jedynie liscie na twarze pomogly ale jak widac na krotki okres czasu. Sprawdzcie sobie ile meczow pod rzad Legia wygrala po akcji rozdania lisciow.

@rek, 16.04.2018 10:59:18 - *.dynamic.chello.pl

Temat Romeo Jozaka to już historia... Faceta nie ma już w klubie, więc nie ma o co kruszyć kopii... Życie toczy się dalej i trzeba realniej patrzeć w przyszłość... Nota bene taki Pepe Guardiola w ciągu 5 lat wydał w Bayernie Monachium i Manchesterze City 698 mln euro na nowych piłkarzy... I co mu to dało..? Otóż nie dało mu to chociażby jednego awansu do finału Ligi Mistrzów w ciągu ostatnich pięciu sezonów... A my z czym do ludzi..? Z tymi nędznymi 2-3 mln euro na zakupy..? Tutaj potrzeba dalszej gruntownej przebudowy zespołu (to musi jeszcze potrwać...) oraz dopływu sponsorskiego kapitału (DM cały czas na tym pracuje...) Dopiero wówczas możemy marzyć o "dominacji" (L)egii w lidze i o kolejnych sukcesach w pucharach... I w dupie mam "wypominki", iż za BL były 4 MP... Tamte czasy także bezpowrotnie minęły, a późniejszy konflikt właścicielski i walka o kasę sprawiły, iż w obecnej chwili (L)egia jest na kolanach... Ale (L)egia odrodzi się... (L)egia powstanie niczym Feniks z popiołów... I wkrótce będzie (L)egia wielka... Mam taką nadzieję... Bo wiara i nadzieja to jedne z wielu powinności prawdziwego kibica... Pozdro (L)

JANUSZ, 16.04.2018 11:00:40 - *.236

A CO MYSLELISCIE? ŻE 50 LETNI FACET MA UKRYTY DAR ZROBIENIA Z TYCH PIŁKARZY WIELKICH PANÓW?
JAK ONI MAJĄ GRAĆ, JAK JĘDZA ZARABIA KROCIE A ODKĄD PRZYSZEDŁ NIC NIE GRA.


POZOSTALI TO SAMO.

sylwiusz11, 16.04.2018 11:02:35 - *.adsl.inetia.pl

Miodka Legijny plan na lata = trzech trenerów w sezonie i ruchy kadrowe w zespole na poziomie 35 ludzi

no ale może trzeba bylo

tylko po co nam np rezerwowi stoperzy w osobach Astiza i Mauricio ???

na rezerwe mogli byc i Dąbrowski i czerwiński a dodatkowo młodsi i pewnie tańsi no ale tu nie mam danych

po co nam tylku środkowo-defo- midów a żadnego atakiera na wysokim poziomie ( niczego nie ujmując Jarkowi bo Eduardo nie licze to kolejny plan szaleńca)


i czy naprawde musimy za trenera mieć no name z zagranicy ---przecież w Polsce też znajdzie sie wielu no nemów i też sie im nie uda tak jak jozakowi czy Hasiemu ( choc ten to LM nas wprowadził)

nie ma już w Polsce kogoś kto to ma dobry warsztat checi , zapal i charakter aby byc u nas trenerem ?

trzeba jakis Klapciciów brać?...licze , ze tylko do końca sezonu

warsiawiak, 16.04.2018 11:13:49 - *.internetdsl.tpnet.pl

Tak wiem że jest prezesem, właścicielem i nikt nie może go zwolnić :-)))

Juri, 16.04.2018 11:17:15 - *.centertel.pl

Darek zainwestował swoje pieniądze,czas i ciężką pracę. Napewno chce dla Legii jak najlepiej.
Wierzę że w perspektywie czasu ,zbuduje solidny,europejski klub.
Kibice powinni być, na dobre i złe z Legią.
Wszyscy na Górnik ,walka o puchar i mistrzostwo,trwa do końca.
Nie poddawaj się....

Wielki Szu, 16.04.2018 11:17:37 - *.msk-si.net.pl

Niestety kasa, kasa i jeszcze raz kasa - potrzebni bogaci właściciele.

Własciciele, którzy przyjdą z myslą, że nie zarobią na Legii (bo nie mają szans zarobić), tylko że zaspokoją swoje ego i będzie mówić o nich cała Polska albo i Europa. A dlaczego zaspokoją? Bo będzie ich stać :)

Z podejściem, że klub ma na siebie zarabiać regularnym graniem w lidze mistrzów, zapomnijmy w ogóle o tej lidze mistrzów. Kompletnie odwrotne podejście do tematu co nam liga turecka i ruska pokazują. 3 lata dużych inwestycji kadrowych i zbieranie efektów dopiero po kolejnych trzech. Niestety tak wygląda dzisiaj piłka.

Bez zmian na szczeblach od sprzątaczki do prezesa zarządu i dyrektora sportowego, bez zmiany prawie całego składu i prawie wszystkich trenerów - nie mamy szans. A dobrzy kosztują. Nie kilkaset tysięcy EUR jak Jędza czy inny Antolić, tylko dużo dużo więcej. Skoro naszego właściciela na to nie stać, to po co sie za to bierze?

Bez kasy dalej będziemy najlpeszą ekipą kibicowską na świecie, ale na żywo zobaczą to tylko w jakiejś bośni, albanii albo innej norwegii. O wyjazdach typu rzym, brugia czy eindhoven możemy zapomniec

to jest jedyne wyjście, 16.04.2018 11:28:50 - *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

Loki musi zatrudnić Bogusia

Do Arek , 16.04.2018 11:34:19 - *.play-internet.pl

Czy Ty masz jakas prowizje od obecnego prezesa za pisanie włólko tych samych bzdur ?
Aż szkoda żeby punktować te pierdoly. Prezes już się napracował. Nazwozil lub pozwolił na zwożenie szrotu z całej Europy Którego utrzymanie kosztuje zapewne nie mało. Zatrudnił trenera bez doświadczenia ale z doktoratem ! Jak to pisałeś - skok jakościowy niebywały :)
Teraz znowu pierdy ze prezes pracuje..... boje się tych kolejnych pomysłów.....
Nie sądziłem ze kiedyś to powiem ale patrząc globalnie na jakość transferów aż chce się powiedzieć - Zewlak wróć ...:)

eMeRKa, 16.04.2018 11:37:46 - *.dynamic.chello.pl

Błagam! Wyrzućmy także Kucharczyka! Jest osobą, która zawsze wpływa negatywnie na nastroje w szatni oraz nie ma szacunku do kolejnego trenera. Po konflikcie z Jozakiem i bezpodstawnym skandowaniu jego nazwiska, ego urośnie mu jeszcze bardziej! Kreuje się na kolejną legendę Legii, a prawda jest taka, że jest tu już tyle lat dlatego, że nikt z zagranicznych klubów go nie chciał...

ANI JEDNEGO , 16.04.2018 11:41:11 - *.internetia.net.pl

Pan Strejlau obnażył największy problem Legii jaki jest w Klubie słowami : "
Były trener Legii Warszawa, Andrzej Strejlau, jest przekonany, że obecni piłkarze klubu z Łazienkowskiej nie prezentują wysokich umiejętności"

I tak patrząc na obecny skład Legii zawodnik po zawodniku trzeba raczej przyznać rację , że nie mamy takich zawodników którzy przewyższali by tą jakże słabiutką ligę . A Brak zawodników na poziomie Ofoe który jadł tą padakę ligową na łeb na szyję nic nie zmieni . Legii Potrzebny jest DOŚWIADCZONY TRENER. To raz a dwa to Brakuje PIŁKARZY , KTÓRZY ROBILI BY RÓŻNICĘ W LIDZE TAK ABY POZOSTAŁA STAWKA oglądała tylko ..upe Legii z przodu z 10 pkt. przewagi nad resztą .

A to nasze gwiazdy - czy to faktycznie - GWIAZDY NA POZIOMIE LEGII NA JAKIM POWINNA FAKTYCZNIE BYĆ DALEKO PRZED RESZTĄ LIGI .

UWAŻAM , ŻE GUARDIOLA TU BY NIC WIELKIEGO NIE ZDZIAŁAŁ , BO BEZ NICI TO I NAJLEPSZA SZEFCOWA NIC NIE USZYJE .

Nie mamy ani jednego zawodnika takiego jak Ofoe który robił by różnicę w meczu .
33. Radosław Cierzniak
12. Vjaceslavs Kudrjavcevs
1. Arkadiusz Malarz
91. Cezary Miszta
Obrońcy:
34. Inaki Astiz
28. Łukasz Broź
3. Mauricio
14. Adam Hlousek
55. Artur Jędrzejczyk
2. Michał Pazdan
44. William Remy
25. Łukasz Turzyniecki
Pomocnicy:
7. Domagoj Antolić
24. Robert Bartczak
22. Kasper Hamalainen
40. Brian Iloski
15. Michał Kopczyński
18. Michał Kucharczyk
17. Mikołaj Kwietniewski
31. Krzysztof Mączyński
8. Cristian Pasquato
6. Chris Philipps
50. Mateusz Praszelik
32. Miroslav Radović
26. Cafu
53. Sebastian Szymański
20. Marko Vesović
Napastnicy:
9. Eduardo
11. Jarosław Niezgoda

Darek, 16.04.2018 11:48:23 - *.dynamic.chello.pl

Winny jest ten co zgodził się na wycieczkę do USA.Czyli prezes.Teraz jest naprawdę źle.Drużyna leży i kwiczy.Pewnie jest bardzo słabe morale w drużynie.Liczę na to że drużyna teraz pozytywnie zareaguje po zmianie trenera.Na mistrzostwo realnie patrząc szans nie mamy.Może chociaż piłkarze zepną dupę na puchar Polski.
Pan Mioduski sprowadził niedawno tego gościa z Basel może on coś zacznie działać.
W przerwie między sezonami jak nie sprowadzimy naprawdę dobrego trenera i naprawdę 3-4 dobrych piłkarzy to nic się tu już nie zmieni.To ostatnia szansa dla pana Mioduskiego by zbudować silną Legię.Ludzie już mają dość tych obiecanek.Za chwilę stadion opustoszeje.
Nowy sezon nowe transfery po raz ostatni panie Mioduski.Albo zbuduje pan silną Legię albo to wszystko runie jak domek z kart.

Roma, 16.04.2018 11:50:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Czy jest jakiś duży, dobrze zorganizowany klub, gdzie właściciel jest prezesem? To właśnie właściciel inwestuje pieniądze i rozlicza prezesa, czy dobrze nimi zarządza, a nie zwalnia trenerów i zatrudnia piłkarzy.

Tomek do @rek, 16.04.2018 11:58:07 - *.189

Kolego to wierz dalej w Mioduskiego, niedługo pozostaniecie we dwójkę na trybunach i będziecie sobie klaskać. Mioduski gada o długofalowej polityce a tymczasem mamy 3 (na upartego 4 bo Vuko był jeden mecz) trenera w jednym sezonie. Robi z siebie pajaca swoimi wypowiedziami a następnie robiąc rzeczy zupełnie inne niż to co przed chwilą mówił. Tak postępuje poważny biznesmen? Zatrudnił ludzi którzy są amatorami ale tak to jest jak amator prowadzi klub. Mioduski nie ma żadnego pomysłu na prowadzenie tego klubu. Opowiada bajki jakim to Legia będzie wspaniałym klubem europejskim. Z czym do ludzi się pytam? Z 11 porażkami w sezonie (a to jeszcze nie koniec rozgrywek). Z 3 trenerami w ciągu jednego sezonu? Nad czym tak myśli Mioduski? Szuka sponsora? Jakiego i czym chce kogoś tutaj zachęcić? Tym produktem który dzisiaj wygląda jak towar 3 jakości. Z Legii śmieją się dzisiaj wszyscy i to jest właśnie zasługa pana Mioduskiego. Nie osiągnął nic, a rozpieprzył wszystko

go ( L ) den, 16.04.2018 12:07:57 - *.business.static.vectranet.pl

A co z tym sponsorem w postaci linii lotniczych ????
Już miał byc prawie na dniach..i co ????
Pewnie znów pic na wodę.....

lw73, 16.04.2018 12:10:55 - *.dynamic.chello.pl

No to musi trochę pokombinować komu dać stery. Moja propozycja Janek Urban. Ma chłop pojęcie i klub zna od środka, ale to tylko moja propozycja

Krzeszczu, 16.04.2018 12:14:47 - *.138

Co do wiecznego krytykowania Pana Mioduskiego (ktorego ja osobiscie szanuje) a.k.a ”Loczek” to przytocze cytat Ferdka K:
Krytykowac to kazden by chcial tylko wylozyc wlasnej kasy nima komu!

@rek do Darek, 16.04.2018 12:25:41 - *.dynamic.chello.pl

Piszesz: "...To ostatnia szansa dla pana Mioduskiego, by zbudować silną Legię. Ludzie już mają dość tych obiecanek. Za chwilę stadion opustoszeje..." No dobrze, pozwól kolego, iż odniosę się do tych dwóch twoich kwestii, a mianowicie..:

1 - "Ostatnia szansa dla Mioduskiego"... Dowcip polega na tym kolego, iż DM jako właściciel ma w głowie pewien plan, zapewne plan długoterminowy... A takie plany długoterminowe mają to do siebie, iż "nie reagują" na "poganiania", na "groźby", na "próby szantażu" czy nawet na "zalecany pośpiech"... Przebudowa klubu i stworzenie WRESZCIE podwalin pod profesjonalny klub to dłuższy proces... To minimum jeden czy dwa sezony... I po to został właśnie sprowadzony Berni Heusler... I po to właśnie dopinanie sponsorskiego kontraktu... To tyle w tej kwestii...:)))

2 - "Za chwilę stadion opustoszeje"... Ty tak poważnie..? Prawdziwi kibice są z (L)egią na dobre i na złe... Ja jestem tego przykładem, bo samemu wiernie kibicuję (L)egii bez wytrwania od ponad 40 lat... Kto się odwróci od (L)egii..? Jedno sezonowi Janusze..? Korporacyjne pikniki..? Słabi psychicznie kibice szybkiego sukcesu..? Co z tego... Nadal zostanie nas wielu... Potem dojdą nowi kibice... Potem dojdzie dzisiejsza młodzież zapatrzona w (L)egię... Ty odejdziesz i tobie podobni..? Cóż, jakoś damy radę na trybunach i bez ciebie kolego...:)))

Co ma być, to będzie... Póki co jeszcze niczego nie straciliśmy... Jeszcze jest szansa na MP i PP... A jeśli nawet nie uda się w tym sezonie zdobyć MP i PP, to prawdziwi kibice będą nadal z klubem na dobre i na złe (vide: kibice Górnika, jak grał w I lidze czy np. kibice Widzewa, który obecnie gra w III lidze) Bycie kibicem, to nie napinka jedynie na sukces klubu... Bycie kibicem to także codzienne wspieranie swojego klubu w złych momentach... Ja samemu w ostatnich tygodniach kląłem pod nosem, niczym szewc... Trudno było ze mną wytrzymać, bo tak bardzo przeżywałem ostatnie wtopy mojej (L)egii... Ale nic to... Było minęło... Ochłonąłem i nadal mam głowę wysoko podniesioną do góry... Wierzę w moją (L)egię, bo gen (L)egii mam we krwi... I żaden nowy trener czy nawet nowy właściciel tego genu (L)egii ze mnie nie "wyczyszczą"... Bo (L)egia to my - kibice... Pozdro (L)

True, 16.04.2018 12:28:59 - *.18-1.cable.virginm.net

Ludzie o czym wy piszecie- gosciu prywatny inwestor przejmuje klub I chce cos z nim zrobic w Europie a wy zeby odszedl. To napewno jest inny typ biznesu ktory prowadzil do tej pory I bledy beda sie powtarzac, sztuka to miec ich Jak najmniej.Ja widze odpowiednia osobe za sterami bo zeby inwestycja mu sie zwracala Legia musi grac w pucharach rok w rok- I bedzie.I na koniec gdzie wy jestescie a gdzie Miodek. I gwarantuje ze klient wie co robi- pilka to biznes, nie FM Lub fifa na PCie- troche refleksji nad wlasnym zyciem I osiagnieciami - pozdrawiam myslacych

Marcin, 16.04.2018 12:29:24 - *.centertel.pl

Żaden Urban tylko Ojrzyński albo Probierz. To dwóch trenerów polskich którzy by mogli coś zdziałać i chwycić nasze gwiazdki na mordy.

@rek do Tomek, 16.04.2018 12:34:09 - *.dynamic.chello.pl

Siemka... Przed chwilą napisałem długiego posta do Darka... Ale tobie także odpowiem, jednakowoż krócej, jeśli pozwolisz...;)))

Ja brachu mam gen (L)egii zaszczepiony we krwi... Kibicuję (L)egii nieprzerwanie od ponad 40 lat... W tym czasie przeżyłem już kilku właścicieli, kilku prezesów, kilkunastu trenerów i nawet bojkot kibiców (vide: puste trybuny)... Nie obawiam się ani zmiany trenera ani też ew. zmiany właściciela... Tak zmiany właściciela, bowiem z chwilą przyjścia możnego sponsora okazać się może, iż DM będzie jedynie prezesem klubu, ale większościowym właścicielem klubu może zostać ktoś inny... Ale powiadam ci: jestem z (L)egią na dobre ina złe i nadal wierzę, iż niedługo będzie dobrze... Pozdro (L)

do Krzeszczu , 16.04.2018 12:39:13 - *.dynamic.chello.pl

Masz rację, z tym, że Mioduski ani złotówki w Legię nie włożył i nie włoży nigdy. Tylko czerpie korzyści, a jak zadłuży klub to się zwinie tak jak były prezes polonii. Mioduski=amatorszczyzna

tlen, 16.04.2018 12:46:54 - *.dynamic.chello.pl

z jego cv.wyj...any o 7 miechów za pozno

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 16.04.2018 12:57:39 - *.tvp.pl

Niestety głównym, i na razie nierozwiązywalnym problemem Legii jest Dariusz Mioduski. Człowiek, który myślał że da się przenieść schematy biznesowej dżungli do klubu piłkarskiego... Jeśli Wielki Akwizytor dalej będzie podejmował najważniejsze decyzje dotyczące klubu (w jego mniemaniu "optymalne" i "długofalowe") to niestety czekają nas chude lata.... Ale może tak musi być, nie możemy wygrywać zawsze i wszędzie. Tyle że zapowiadana rewolucja, która jest też usprawiedliwieniem wszystkiego co złe, jest zupełnie zbędna! Przez ostatnie 5 lat zdobyliśmy 4 mistrzostwa, graliśmy w LM, mieliśmy wielu Polaków w składzie, prezesa czującego klub i piłkę i trenera Legionistę z krwi i kości. To mógł być długofalowy projekt. Ale przyszedł pan Mioduski i wszystko popsuł. Wszystko! To z nim powinny jechać trybuny. Ten człowiek ma w głowie tylko korporacyjne brednie. Jedyną szansą osiągnięcia czegoś pozytywnego jest zatrudnienie dyrektora sportowego z prawdziwego zdarzenia, i powierzenie mu odpowiednich obowiązków. Obawiam się jednak, że pan Mioduski nie widzi swojej winy w obecnej sytuacji, i nie zdecyduje się oddać części władzy fachowcowi. Sam dalej będzie brnął w swoje "projekty".... Apropos - dla mnie nazwyanie Legii "projektem" to po prostu obraza. Legia ma ponad sto lat, i będzie dalej istnieć po odejściu Mioduskiego. Projekt to on niech sobie w łazienki zrobi....

@@rek, 16.04.2018 12:58:46 - *.153

Arku, zdejmij te różowe okulary. Ile razy można przeinaczać rzeczywistość. Wszyscy tutaj jesteśmy kibicami, inaczej by nas na tej stronie nie było. Niestety ty na każdy rzeczowy argument o błędach Mioduskiego, które są bezsprzeczne odpowiadasz "A u was biją murzynów". Wierzyć to jedno, a realnie oceniać ruchy i decyzje to drugie.

2017 (L), 16.04.2018 13:04:25 - *.kampinostelco.pl

@arek :

Amen. Też tak myślę. Nie od razu Kraków zbudowano, a lekcja pokory nam się przyda

@rek, 16.04.2018 13:06:56 - *.dynamic.chello.pl

Taki oto obrazek, tak na poprawę naszych nastrojów...

https://pbs.twimg.com/media/Da5jqQYW0AAzstr.jpg:large

kawulok, 16.04.2018 13:51:12 - *.centertel.pl

Największym strategiem i wizjonerem w Legii nie jest prezes Mioduski, a Michał Kopczyński. To on dokładnie przeczytał "projekt Legia" Chorwatów z Jozakiem na czele i precyzyjnie przewidział, że bardziej mu sie opłaca pozostać w Legii na wiosnę niz odejść na wypożyczenie gdzieś indziej. Przewidział, że Jozak pójdzie się... jeszcze przed zakończeniem rundy wiosennej. Dlatego "Kopie" łatwiej teraz w Legii zainstnieć, niż gdyby przykładowo miał wrócić z wypożyczenia do inego klubu w czerwcu. Michał powinien zostać głównym wizjonerem Legii!!!

ślepy wierzący w Legię, 16.04.2018 14:17:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Polska to zaścianek europejski .Myślicie że przyjdą tu grać gwiazdy?Dobry zawodnik mając wybór Polska jakiś kraj zachodni będzie się zastanawiał 10 razy zanim podpisze kontrakt.Trafiaja do polskiej ligi przeciętniacy lub zawodnicy na zakręcie swych karier jak VOD .Odbudował się i co zwinął żagle mimo że mógł być ubóstwiany przez kibiców.Polska ekstraklasa to krótki epizod w ich karierach.Nie przekonują ich nawet spore jak na polskie realia zarobki.Właścicieli naszych klubów nie stać jeszcze na pensje rzędu 1,5-2 mln. euro.

dino, 16.04.2018 14:29:36 - *.201

Panie Mioduski, nie zna się Pan na piłce taka jest prawda. Piłka Pana przerasta. Nie rozumie Pan piłki, nie czuje jej. To nie korporacja. Proszę odupuścić i nie krzywdzić dalej Legii. Prosze wracać do biznesu, a zostawić sport w spokoju. Tak bedzie najlepiej dla Pana i dla innych.

Niepozbawiony wątpliwości do @arek, 16.04.2018 14:33:53 - *.centertel.pl

Zgadzam się w całej rozciągłości z Twoimi odpowiedziami. Może poza totalnym zaufaniem do Mioduskiego. Ale tu mogę sobie tylko pogadać bo jaki jest takiego będziemy mieć i tyle

@rek do ślepy wierzący w Legię, 16.04.2018 15:31:46 - *.dynamic.chello.pl

Brawka za to, iż podkreślasz w swoim poście fakt, iż póki co, to do (L)egii trafiają albo no-name'y albo średni gracze chcący się "odbudować", aby potem zaistnieć gdzieś indziej... Przykład VOO jest tutaj akurat dobry, bo pomimo obiecywanej mu znacznej podwyżki i tak poszedł do Olympiakosu... Teraz z kolei jego wypożyczeniem jest mocno zainteresowane Leeds United... Z kolei Gui odszedł do słabego włoskiego Benevento, które co prawda spada do II ligi, ale Gui wypromował się we Włoszech i teraz jest nim mocno zainteresowane Torino FC...

Tak więc drodzy bracia po szalu - (L)egia Warszawa to tylko taki "przystanek w karierze" dla wielu graczy... Czas to zmienić i dlatego powinniśmy jeszcze troszkę zaufać duetowi Mioduski - Heusler... Ocenimy ich za jakiś czas... Pozdro (L)

Darek , 16.04.2018 16:31:46 - *.dynamic.chello.pl

do @rek
Ja wychowałem się i zakochałem w Legii w 1993 roku.Jako nastoletni chłopak.A później były jeszcze 2 mistrzostwa z rzędu.I jestem wierny Legii do dziś.Więc spokojnie ja nie odejdę.Choć teraz tylko bywam na stadionie bo pracuje za granicą.Ale jak jestem w kraju to staram się na Legii być.Choć z Warszawy nie jestem i potrzebuje pół dnia by dojechać na mecz,obejrzeć go i wrócić do domu.Na meczu z Zagłębiem byłem i widok pustych trybun był naprawdę przykry.Idę sobie o 19 koło kas klubowych a tam pusto.1,5 godziny przed meczem można było kupić bilet bez kolejki.Wiesz co to oznacza?Że kibiców Legii jest naprawdę mało.Reszta to tak jak napisałeś.Jedno sezonowi Janusze..? Korporacyjne pikniki..? Słabi psychicznie kibice szybkiego sukcesu..?Ich właśnie brakło.Legia potrzebuje tych właśnie januszy by zapełnić stadion.Taką grą ich nie przyciągnie a kasa klubowa będzie pusta.
Do tego brak europejskich pucharów który odbije nam się czkawką za 5 lat gdy zabraknie tych punktów w rankingu klubowym.Ten sezon też nie wiadomo czy będziemy grać w eliminacjach europejskich pucharów.A jak zagramy to nie wiadomo czy przejdziemy przez eliminacje.A to oznacza brak pieniędzy z uefa.Czy Legia wytrzyma dwa lata bez pieniędzy z uefa?Będzie ciężko.I to wszystko w momencie największego budżetu w historii Legii.Tuż po zgarnięciu milionów euro za grę w lidze mistrzów.
Ja jestem zły na to że Legia mając takie pieniądze wydaje je tak źle.Za to że piłkarze zarabiający po 0,5 miliona euro rocznie i więcej a są gorsi od kolesi z arki czy jagiellonii,którzy zarabiają 10 razy mnie od naszych gwiazd.Gdyby Legia miała budżet na poziomie korony kielce czy piasta gliwice nikt za pewne nie wymagał by od nich sukcesów.Ale nie w przypadku gdy nie brakuje im przysłowiowego ptasiego mleczka a jest taka lipa że oczy puchną.
Równie dobrze Legia mogła by pieniądze za Hasiego,Jozaka,Necida,Chukwu,Langila,Aleksandrowa,Berto itd.itp.i obecnego zaciągu z Eduardo na czele wpakować do worka i wrzucić do wisły efekt byłby taki sam.
To mnie właśnie boli i przeraża.Tyle pieniędzy jest marnowane.Bo pieniądze jak na polską ligę są duże ale wydawane źle i bez głowy.I to powtarza się już któreś okienko transferowe.
Szlak człowieka trafia jak na to patrzy.

@rek do Darek, 16.04.2018 17:22:59 - *.dynamic.chello.pl

To przeczytaj najnowszy raport finansowy (L)egii za okres 2016/2017... DM po spłaceniu udziałów BL i MW został prawie bez kasy... Czarę goryczy przelał brak awansu (L)egii do LM i LE (tu podziękuj J.Magierze...) Teraz nastał okres zaciskania pasów i myślenia o strategicznym sponsorze... Pozdro (L)

Legionista, 16.04.2018 17:25:17 - *.226

Mówiąc krótko: Najgorszy Trener Legii XXI wieku.

siwy, 16.04.2018 20:00:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@rek
po twoich wypowiedziach wnioskuje ze oprocz wspomnianego genu (L)egii masz jeszcze zaszczepiony gen megalomanii. Na kazdy post kierowany do Ciebie masz odpowiedz. Pamietam jeszcze w lutym/marcu jak broniles i zachwalales Jozaka i Mioduskiego. Dzis bronisz tylko tego 2-iego. Masz chlopie ponad 40 lat a nie wyciagasz nic wnioskow. Czasami milczenie jest złotem

@rek do Legionista, 16.04.2018 20:13:29 - *.dynamic.chello.pl

Nie galopuj, nie galopuj... Bo do końca XXI wieku mamy jeszcze 82 lata... Jeszcze może się nam ktoś gorszy trafić...:))) Pozdro (L)

@rek do siwy, 16.04.2018 20:28:18 - *.dynamic.chello.pl

Witaj... Moją ocenę pracy RJ i moje zdanie na temat ostatnich wydarzeń z jego udziałem zamknąłem definitywnie w jednym z moich niedzielnych postów... Jak masz ochotę, to proszę przeczytaj tegoż posta... To tyle w temacie RJ, który dla mnie jest zamknięty definitywnie...;)))

Co do mojej oceny działań DM to pisałem już dziesiątki razy, iż przebudowa (L)egii to nie miesiąc, kwartał czy nawet sezon... To stety/niestety minimum 2-3 sezony różnorodnych zmian, począwszy od zmian we władzach klubowych, poprzez sztab trenerski a na zawodnikach skończywszy... Ja DM nie bronię... Ja po prostu bardzo uważnie przyglądam się jego wszystkim (już rocznym) poczynaniom (zmiany trenerskie, zatrudnienie B.Heuslera, walka o strategicznego sponsora, Akademia (L)egii...) W obecnej chwili DM ma moje kibicowskie zaufanie i pewną dozę poparcia... Dozę poparcia, a nie ślepą wiarę... A jeśli za jakiś czas nadwyręży te moje zaufanie, to uczciwie i szczerze napiszę to zarówno jemu osobiście (mam takową możliwość...) jak również napiszę to wyraźnie na naszym forum... Póki co ja w kwestii DM nie "panikuję"... Pozdro (L)

Darek , 16.04.2018 20:35:01 - *.dynamic.chello.pl

do @rek
Dlaczego mam podziękować Magierze za brak awansu do LM i LE?Chyba raczej panu Mioduskiemu.To on zatrudnił Magierę.

siwy, 16.04.2018 22:30:19 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@rek
nie zgadzam sie z Toba w wielu kwestiach, np. Ty jestes optymista, ktory wierzy w powodzenie planu Mioduskiego, ja natomiast realista- bazujacym na obecnym stanie rzeczy- uwazam ze prezes popelnil blad zatrudniajac Jozaka, no ale teraz kazdy jest madrzejszy o ta wiedze. Niemniej jednak twoja wypowiedz jest wywazona i szanuja ja, choc dalej jestem sceptyczny co do sposobu zarzadzania Legia przez DM

@rek, 17.04.2018 00:01:25 - *.dynamic.chello.pl

No dobra... Niedługo lato... Ploteczki transferowe czas zacząć... W niedzielę wysłannicy (L)egii byli na Cyprze, gdzie obserwowali mecz APOEL FC - OMONIA... Temat obserwacji: Fanos Katelaris... To środkowy def. pomocnik, który także może grać na środku pomocy i środku obrony... Lat 21... WR 500 tys euro... Pozdro (L)

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.